únor
01

Dne 14.2.2013 se uskutečnilo setkání zástupců ASO a ČMKOS

Na základě rozhodnutí předsednictva Asociace samostatných odborů ze dne 28. ledna 2013 dohodl předseda ASO Bohumír Dufek s předsedou Českomoravské konfederace odborových svazů Jaroslavem Zavadilem setkání vedení obou odborových centrál na 14. února 2013 v 10.00 od. v sídle ČMKOS.

Na setkání zástupců obou odborových centrál byla dohodnuta budoucí vzájemná spolupráce a společný postup při řešení problémů v současné hospodářsko-politické situaci v  České republice. V průběhu jednání byla také otevřena otázka tripartity plánované na 21.2.2013. V reakci na informaci o nepřítomnosti premiéra vlády ČR Petra Nečase z důvodu návštěvy Bavorska požadují zástupci ASO a ČMKOS přesunutí termínu jejího konání. Přítomnost premiéra na tomto jednání je považována za zcela zásadní, vzhledem k závažnosti projednávaného programu.

 

listopad
07

Demonstrace 17. listopadu 2012

Pod heslem "Demokracie vypadá jinak" organizují občanské iniciatiy dne 17. listopadu 2012 od 13.00 hod. na Václavském náměstí v Praze demonstraci občanů nespokojených s politikou současné vlády. Asociace samostatných odborů (ASO) podporuje tuto akci a doporučuje svým členům, aby každý individuálně svoji účastí ji podpořil.

Bohumír Dufek, předseda ASO

září
19

Projev o stavu Unie - Barroso, předseda EK, 12.9.2012

Dámy a pánové,
dlouhou dobu jsme všichni konfrontováni s krizí, kterou prochází Evropská unie. Není to krize jenom finanční a v bankovním sektoru, ale je to krize politiky EU a jejich vládců, kteří neví na kterou stranu se vrtnout, jestli posilovat vliv jednotlivých států unie nebo posilovat vliv EU na jednotlivé státy.
Na vystoupení předsedy Evropské komise José Manuela Barrosa jsem čekal, protože to mělo být po dlouhé době vystoupení, které mělo poslancům Europarlamentu, představitelům jednotlivých zemí a občanům naznačit, kam by měla směřovat Evropská unie.
Čekal jsem, a to se také potvrdilo, že vystoupení bude o silném ovlivňování států z pozice EU a o silném rozhodování a posílení pravomocí Europarlamentu. Takže v Bruselu museli být všichni spokojeni. Jestli byli spokojeni přestavitelé jednotlivých států uvidíme do budoucna, a hlavně do konce roku, až se bude schvalovat Evropská zemědělská politika do roku 2020.
Slyšeli jsme vize o nové strategii Evropa 2020. Tam já vidím několik problémů - takových strategií tady již bylo a nic nepřinesly, máme tady Evropu skládajících se z 27 států, a to Evropu, které diktují svoji politiku jen ti velcí, do Evropského rozpočtu platí i ti malí. Nejsou tady vyrovnané ekonomické vazby a volný trh, státy nadále uplatňují diskriminaci v obchodních vztazích a co je nejhorší - je tady veliký rozdíl v životní úrovni občanů. Za stejnou práci jsou tady velké platové rozdíly a v některých oblastech životní úroveň místo toho aby rostla, spíše klesá.
Jsem přesvědčen, že dokud Evropa nesrovná tyto disproporce, není možné hovořit o další integraci včetně proklamované bankovní unie a o omezení vlivu států a předávání kompetencí Bruselu. Zákony se musí tvořit v Praze.
Nechci hodnotit, co je pro našeho občana, potažmo pro náš stát, dobré a co zlé. Přeji si, aby si udělal svůj názor každý sám.

V Praze dne 19.9.2012
Projev o stavu Unie, Barroso, 12.9.2012, Štrasburk
Zdroj: Evropský parlament

březen
08

Stanovisko ASO k zákonu o stávce

Ministerstvo práce a sociálních věcí připravilo a předložilo do připomínkového řízení návrh věcného záměru zákona o stávce a výluce. Asociace samostatných odborů zásadně odmítá předložený návrh zákona o stávce a výluce a požaduje zachování dosavadního právního stavu.

Návrh věcného záměru zákona o stávce a výluce
Stanovisko ASO k návrhu věcného záměru zákona o stávce a výluce
listopad
29

Výzva z mítinku ASO 25.11.2011

Žádost občanů České republiky
poslancům Parlamentu ČR
„PŘEJDĚTE OD SLOV K ČINŮM“

Vážené poslankyně,
vážení poslanci Parlamentu České republiky,

dne 25. listopadu 2011 se v Praze na Palackého náměstí sešli občané této republiky, nespokojení s rostoucí korupcí v naší zemi. Již při demonstraci 16. června letošního roku jsme upozornili na veliké korupční aféry posledních let, tj.
- nucená správa IPB,
- nákup pandurů,
- modernizace tanků T-72,
- Diag Human,
- Promopro,
- Opencard.
Ani jedna z těchto afér nebyla občanům dostatečně vysvětlena a mezitím se provalily další, jako je privatizace Mostecké uhelné společnosti, IZIP, podezření z korupce při privatizaci Škody Plzeň.
Proto Vás žádáme o ustanovení parlamentní komise za účasti občanské veřejnosti pro dohled nad vyšetřováním korupčních afér. Tato země je naším společným domovem a nedovolíme ji dále rozkrádat. Korupce výrazně snižuje životní úroveň obyvatelstva.
Účastníci mítinku v Praze na Palackého náměstí
dne 25. listopadu 2011

Mítink ASO 25.11.2011   Zdroj: Česká televize

červenec
11

Zhodnocení ročního působení současné koaliční vlády

Zhodnocení ročního působení současné koaliční vlády, které jsem provedl pro Mediafax.
červenec
01

Oficiální fotografie

Oficiální fotografie ve vysokém rozlišení, volně dostupná pro média.
© 2021 Bohumír Dufek  |  Poslední aktualizace 13.09.2021  |  Vytvořil a provoz zajištuje DIGIgroup
rss  |  kontakt  |  mapa stránek  |  vyhledávání  |  nahoru