srpen
06

Výzva poslancům ČSSD k podpoře Rusnokově vládě

Poslanci České strany sociálně demokratické!

V minulém období jsme byli svědky občany nechtěné, malými stranami odmítnuté, takzvané koalice pravicových stran. Bylo to jedno z nejhorších období České republiky, které vyústilo v ekonomickou krizi.
Jsem přesvědčen, že jste velice uvážlivě zhodnotili toto období a jednoznačně odhlasujete veřejnou podporu levicové vládě premiéra Jiřího Rusnoka.
Za žádných okolností nepřipusťte zpět vládu pravice a poslanců, kteří necítí vůči občanům České republiky žádnou odpovědnost.

V Praze dne 6.8.2013

Bohumír Dufek
předseda Asociace samostatných odborů
červen
22

Stanovisko ASO k současné politické situaci

Asociace samostatných odborů vyzývá Českou stranu sociálně demokratickou, aby všemi dostupnými prostředky a svým politickým
vlivem zabránila pokračování vlády pravice.
Pravicové strany, které svým konáním neustále snižují životní úroveň občanů České republiky, pravicové strany, které jsou zmítány řadou
skandálů na nejvyšší úrovni, nemají dle našeho názoru morální právo nadále vládnout této zemi.
Jsme přesvědčeni o tom, že jediným možným východiskem ze současné politické situace jsou předčasné volby.

V Praze dne 21.6.2013
květen
12

Vystoupení B. Dufka v Berlíně

Předseda OSPZV-ASO Bohumír Dufek se ve dnech 7. a  8. května 2013 zúčastnil v Berlíně konference "Rozvoj zelených pracovních míst v zemědělství" kterou organizoval EFFAT.

Vystoupení Bohumíra Dufka v Berlíně na konferenci EFFAT  "Rozvoj zelených pracovních míst v zemědělství"

 
květen
07

Vystoupení B. Dufka v Lisabonu

EFFAT (Evropská federace odborových svazů v zemědělství, potravinářství a turismu) ve dnech 25. a 26. dubna 2013 uspořádal v Lisabonu "Evropskou konferenci o účasti sociálních partnerů ve Společné zemědělské politice po roce 2013". Hlavní témata konference  byla "Plné zapojení sociálních partnerů od SZP po roce 2013 a aktivní přístup k rozvoji zaměstnanosti.
K aktuálním tématům na této konferenci vystoupil Bohumír Dufek, viceprezident EFFAT, předseda OSPZV-ASO ČR. 

Vystoupení Bohumíra Dufka na Evropské konferenci o účasti sociálních partnerů v SZP po roce 2013květen
06

Stanovisko OSPZV-ASO k dovozu polských potravin do ČR

Odborový svaz pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR, který již v měsíci březnu tohoto roku apeloval na důslednější kontrolu kvality potravin na českém trhu, obrací se v této věci opět na ministra zemědělství Ing. Petra Bendla. Více v článku:

Stanovisko  OSPZV-ASO ČR k dovozu polských potravin do ČR
duben
26

Konference "Politické vize budoucnosti EU" dne 25.4.2013

Konference "Politické vize budoucnosti EU" se konala 25. 4. 2013 v Poslanecké sněmovně PČR  v Praze u příležitosti návštěvy předsedy Evropské rady Hermana Van Rompuye v ČR. Jednalo se o první setkání v rámci Národního fóra o budoucnosti Evropské unie, které navazuje na stejnojmenný projekt realizovaný před deseti lety v souvislosti s diskusemi probíhajícími na půdě Konventu o budoucnosti Evropy.  Herman Van Rompuy vystoupil v úvodním bloku konference.

Videozáznam projevů Hermana Van Rompuye a Petra Nečase naleznete zde.
Projev předsedy vlády ČR na Konferenci "Politické vize budoucnosti EU" naleznete zde.

zdroj: ČT24, Denik.cz, Parlamentnilisty.cz
26. dubna 2013 
duben
25

Zahájení evropské diskuse o budoucnosti EU

Prohloubená a skutečná hospodářská a měnová unie: zahájení evropské diskuse
Zdroj: EK, Brusel, 28.11.2012

Kolegové a kolegyně,
v současném období se začíná velice vehementně diskutovat, jak bude vypadat Evropská unie v následujícím období. Co je velice důležité je přiznat si, že dosud není schválen evropský rozpočet na roky 2014 až 2020. Politické struktury, komise, parlament, ti všichni čekají další nová jednání, aby se došlo ke shodě, která by potom stanovila přesný finanční rámec. Tato shoda je například velice důležitá pro zemědělce, kteří čerpají v rámci podpor až 40 % výše z evropského rozpočtu.
Jsem si vědom, že v minulém období nebyla v dobré pozici hospodářská situace, protože některé státy, dalo by se říct, si žily bez problémů, a jiné musely řešit svoji nezodpovědnou rozhazovačnou finanční politiku z minulých let. Samozřejmě, že pro občany Řecka, Itálie, Irska, Španělska, Portugalska či Kypru to nebylo jednoduché, ale přiznejme, že to nebylo jednoduché ani pro přistupující země, které přišly do Evropské unie po roce 2004. I Česká republika tím trpěla, např. hrubý domácí produkt poklesl o 4 %, což se také negativně objevilo v životní úrovni obyvatel naší země.
Je pravdou, že je třeba diskutovat návrh prohloubené hospodářské a měnové unie. Ale je také potřeba, aby byly tyto věci vysvětleny občanům celé unie a nikdo nebyl “válcován či přehlasován“. Je třeba koncensus všech států.
Myslím si, že je potřeba si přečíst návrh komise Evropské Unie na prohloubení skutečné hospodářské a měnové unie, či případně český návrh na stabilizaci a budoucnosti české pozice v EÚ.
Já jsem přesvědčen, že nejprve je potřeba, než bankovní unii a bankovní dohled, začít společně řešit problémy hospodářské krize např. stimulací zaměstnanosti, finanční stabilitou jednotlivých zemí, ozdravit veřejné finance a tak, jak už i uvedl mezinárodní měnový fond bez velikých finančních nákladů podpořit hospodářský růst a uskutečnit strukturální reformy, které povedou k posílení konkurenceschopnosti českých a evropských výrobků v rámci globálního obchodu.
Globalizace je velká výzva, ale nesmí být na úkor občanů České republiky a jejich životní úrovně. Náš Odborový svaz bude velice pozorně sledovat diskusi, která má pravděpodobně za cíl ještě více integrovat Evropu, případně omezit některá práva jednotlivých států. Otevřeně říkám, nesmí se to přehnat a nesmí to být na škodu.
Ač jsme v Evropské unii 9 let, tak máme dost zkušeností, abychom tento proces velice pozorně sledovali a hledali spojence, kteří nám pomohou ovlivnit novou podobu Evropské unie.

Bohumír Dufek
předseda ASO a OSPZV-ASO ČR
duben
25

Informace z jednání tripartity dne 25. dubna 2013

Dne 25. dubna 2013 jednala tripartita o růstu minimální mzdy i o opatřeních k oživení ekonomiky. Tripartita se neshodla na tom, jak by v příštím roce měla růst minimální mzda.
Splněním jednotlivých úkolů, které vyplývají z jednání pracovní skupiny RHSD "Řešení současné ekonomické situace ČR" ze dne 17. dubna 2013 se tripartita bude znovu zabývat v září 2013.

Zápis z jední pracovní skupiny RHSD ,,Řešení současné ekonomické situace ČR",
konané dne 17. dubna 2013 na Ministerstvu průmyslu a obchodu ČR


Informace o nezaměstnanosti v ČR k 31.3.2013
březen
26

Výzva OSPZV-ASO ČR k situaci na trhu s potravinami

Odborový svaz pracovníků zemědělství a výživy-Asociace svobodných odborů ČR je velice znepokojen situací na obchodním trhu s potravinami v České republice. Obchodní řetězce v nekonečné honbě za svým ziskem neváhají prodávat potraviny, které nesplňují kvalitativní normy a deklarované složení, a tím uvádějí české občany neustále v omyl a zcela cílevědomě je okrádají.

OSPZV-ASO ČR požaduje na ministru Bendlovi, aby sjednal nápravu, která bude chránit český trh a občany České republiky. Více v článku...
únor
18

Tisková konference OSPZV-ASO ČR 20. února 2013

Odborový svaz pracovníků zemědělství a výživy-Asociace svobodných odborů ČR ve středu dne 20. února 2013 v 10.00 hod. uspořádá tiskovou konferenci.
Místo konání tiskové konference: Tyršova 6, Praha 2, zasedací místnost, 5. patro
Téma:
- Seznámení s průběhem a významnými zahraničními a tuzemskými hosty 7. sjezdu OSPZV-ASO ČR, který se uskuteční ve dnech 22.-23.2.2013, v hotelu Olšanka, Táboritská 23, Praha 3
- Programové zaměření OSPZV-ASO ČR na další období:
• Upevnění postavení českých zemědělců a zajištění jejich ekonomické stability, posílení vazby na zaměstnance a stabilizace postavení zemědělců v rámci zemědělského trhu Evropské unie.
• Nepřipustit oklešťování zákoníku práce, které připravuje současná vláda a zamezit přijetí zákona o stávce a výluce.
• Zvýšení minimální mzdy, která již sedmým rokem zůstává na stejné úrovni a výrazně zaostává za úrovní minimální mzdy většiny členských států EU.
• Nepřipustit, aby snaha zaměstnavatelů o co největší úspory zhoršila podmínky pro výkon bezpečné a zdraví neškodné práce.

Kontakt: Bohumír Dufek, předseda ASO
tel.: +420602346269
info@ospzv-aso.cz
© 2021 Bohumír Dufek  |  Poslední aktualizace 13.09.2021  |  Vytvořil a provoz zajištuje DIGIgroup
rss  |  kontakt  |  mapa stránek  |  vyhledávání  |  nahoru