listopad
04

Bohumír Dufek byl znovu zvolen předsedou ASO

Dne 21.10.2013 se konala Valná hromada Asociace samostatných odborů, která znovu zvolila předsedou pro další funkční období Bohumíra Dufka.
Vystoupení B. Dufka na Valné hromadě dne 21. října 2013
Prohlášení z Valné hromady dne 21. října 2013
říjen
31

Prohlášení ASO k situaci v ČSSD

Asociace samostatných odborů je hluboce znepokojena povolební situací uvnitř nejsilnější levicové strany, ČSSD. V zájmu České republiky apelujeme na vedení a členy sociální demokracie, aby svou vnitřní krizi a spory vyřešili v co nejkratší době. Jako jediné východisko vidíme v urychleném svolání mimořádného sjezdu strany.

Bohumír Dufek
předseda ASO
Kontakt:
tel.: +420 602 346 269
e-mail: info@ospzv-aso.cz
říjen
10

Stanovisko OSPZV-ASO ČR ze dne 9.10.2013

Vedení odborového svazu žádá ministra zemědělství Ing. Miroslava Tomana, aby inicioval důslednou kontrolu v organizacích, které vyrábějí a distribuují, či následně prodávají kuřata a kuřecí výrobky a vejce.
Máme důvodné podezření, že je v České republice velice nehorázným způsobem spotřebitel klamán falešným označováním zboží. Do České republiky jsou dováženy výrobky, které jsou následně přebalovány a označovány jako české výrobky.
Vedení odborového svazu současně žádá Ing. Andreje Babiše, aby se jednoznačně a veřejně vyjádřil, jak bude pokračovat ustavení evropské rady zaměstnanců, a jak bude probíhat kolektivní vyjednávání ve firmách, které ovládá společnost Agrofert. Dosavadní blokování sociálního dialogu není v souladu s mediálním obrazem vlastníka těchto firem, tak jak je v současné době veřejnosti prezentován.

V Praze, 9. října 2013
Bohumír Dufek
předseda OSPZV-ASO ČR
září
23

Předseda ASO B. Dufek ve Studio 6 na ČT24

Předseda ASO B. Dufek společně s prezidentem KZPS ČR Janem Wiesnerem byl dne 20.9.2013 hostem pořadu Studio 6 na ČT24, před jednáním 104. Plenární schůze RHSD ČR. Diskutovalo se o návrhu státního rozpočtu na rok 2014.

Záznam pořadu naleznete zde.
srpen
06

Výzva poslancům ČSSD k podpoře Rusnokově vládě

Poslanci České strany sociálně demokratické!

V minulém období jsme byli svědky občany nechtěné, malými stranami odmítnuté, takzvané koalice pravicových stran. Bylo to jedno z nejhorších období České republiky, které vyústilo v ekonomickou krizi.
Jsem přesvědčen, že jste velice uvážlivě zhodnotili toto období a jednoznačně odhlasujete veřejnou podporu levicové vládě premiéra Jiřího Rusnoka.
Za žádných okolností nepřipusťte zpět vládu pravice a poslanců, kteří necítí vůči občanům České republiky žádnou odpovědnost.

V Praze dne 6.8.2013

Bohumír Dufek
předseda Asociace samostatných odborů
červen
22

Stanovisko ASO k současné politické situaci

Asociace samostatných odborů vyzývá Českou stranu sociálně demokratickou, aby všemi dostupnými prostředky a svým politickým
vlivem zabránila pokračování vlády pravice.
Pravicové strany, které svým konáním neustále snižují životní úroveň občanů České republiky, pravicové strany, které jsou zmítány řadou
skandálů na nejvyšší úrovni, nemají dle našeho názoru morální právo nadále vládnout této zemi.
Jsme přesvědčeni o tom, že jediným možným východiskem ze současné politické situace jsou předčasné volby.

V Praze dne 21.6.2013
květen
12

Vystoupení B. Dufka v Berlíně

Předseda OSPZV-ASO Bohumír Dufek se ve dnech 7. a  8. května 2013 zúčastnil v Berlíně konference "Rozvoj zelených pracovních míst v zemědělství" kterou organizoval EFFAT.

Vystoupení Bohumíra Dufka v Berlíně na konferenci EFFAT  "Rozvoj zelených pracovních míst v zemědělství"

 
květen
07

Vystoupení B. Dufka v Lisabonu

EFFAT (Evropská federace odborových svazů v zemědělství, potravinářství a turismu) ve dnech 25. a 26. dubna 2013 uspořádal v Lisabonu "Evropskou konferenci o účasti sociálních partnerů ve Společné zemědělské politice po roce 2013". Hlavní témata konference  byla "Plné zapojení sociálních partnerů od SZP po roce 2013 a aktivní přístup k rozvoji zaměstnanosti.
K aktuálním tématům na této konferenci vystoupil Bohumír Dufek, viceprezident EFFAT, předseda OSPZV-ASO ČR. 

Vystoupení Bohumíra Dufka na Evropské konferenci o účasti sociálních partnerů v SZP po roce 2013květen
06

Stanovisko OSPZV-ASO k dovozu polských potravin do ČR

Odborový svaz pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR, který již v měsíci březnu tohoto roku apeloval na důslednější kontrolu kvality potravin na českém trhu, obrací se v této věci opět na ministra zemědělství Ing. Petra Bendla. Více v článku:

Stanovisko  OSPZV-ASO ČR k dovozu polských potravin do ČR
duben
26

Konference "Politické vize budoucnosti EU" dne 25.4.2013

Konference "Politické vize budoucnosti EU" se konala 25. 4. 2013 v Poslanecké sněmovně PČR  v Praze u příležitosti návštěvy předsedy Evropské rady Hermana Van Rompuye v ČR. Jednalo se o první setkání v rámci Národního fóra o budoucnosti Evropské unie, které navazuje na stejnojmenný projekt realizovaný před deseti lety v souvislosti s diskusemi probíhajícími na půdě Konventu o budoucnosti Evropy.  Herman Van Rompuy vystoupil v úvodním bloku konference.

Videozáznam projevů Hermana Van Rompuye a Petra Nečase naleznete zde.
Projev předsedy vlády ČR na Konferenci "Politické vize budoucnosti EU" naleznete zde.

zdroj: ČT24, Denik.cz, Parlamentnilisty.cz
26. dubna 2013 
Kalendář chystaných událostí
25. leden
Jednání - Praha
Os Praha
26. leden
Jednání - Praha
Os Praha
27. leden
Jednání - Praha
 Mimořádná Plenární schůze RHSD ČR
Newsletter
Pro zasílání informací o novinkách na tomto webu můžete přihlásit svoji e-mailovou adresu k odebírání newsletterů. Odběr novinek zde můžete kdykoliv zrušit.
přidat e-mail odebrat e-mail

© 2021 Bohumír Dufek  |  Poslední aktualizace 25.01.2021  |  Vytvořil a provoz zajištuje DIGIgroup
rss  |  kontakt  |  mapa stránek  |  vyhledávání  |  nahoru