květen
23

Jsme velice znepokojeni...

Jsme velice znepokojeni rozhodnutím Koalice v daňové oblasti. Kosmetická úprava omezení výdajových paušálů OSVČ do výše 2 000 000 korun nepřinese žádný daňový výnos do rozpočtu České republiky. Byli jsme přesvědčeni, že nová vláda ČR vzniklá po volbách, dál pokračuje v diskriminaci určité části občanů.
Nenecháme se manipulovat a žádáme, aby politické strany dostály svému programovému prohlášení. Sto dní hájení vlády dávno uplynulo. Jsme zklamaní neustálým ustupováním premiéra Sobotky a postojem Sociální demokracie.

V Praze dne 22. května 2014

Bohumír Dufek
předseda Asociace samostatných odborů
duben
14

Bohumír Dufek jednal s náměstkyní ministra financí

V pátek 18. dubna 2014 se uskutečnilo jednání předsedy Asociace samostatných odborů Bohumíra Dufka s náměstkyní ministra financí Mgr. Simonou Hornochovou o daních pro rok 2014.

Bohumír Dufek na ČT24 po jednání na Ministerstvu financí ČR dne18.4.2014

březen
27

Bohumír Dufek jednal s ministrem financí A. Babišem

Dnes, tj. 27. března 2014, proběhlo jednání mezi ministrem financí Ing. Andrejem Babišem a předsedou Asociace samostatných odborů Bohumírem Dufkem.

Na pořadu jednání byly dva stěžejní problémy současného období:
1. Předseda Asociace samostatných odborů informoval ministra financí o situaci ve zdanění OSVČ, které nebudou v žádném případě tlačeni snížením výdajových paušálů k daňové povinnosti a navrhl zdanění OSVČ minimální sazbou ve výši 1 000 Kč na osobu a měsíc tak, aby do státního rozpočtu nateklo minimálně 10 miliard Kč.
2. Předseda ASO informoval ministra financí o možných změnách v lékové politice ČR, které by vedly ke snížení cen léků pro občany ČR a snížení výdajů zdravotních pojišťoven
...více v článku.

Bohumír Dufek, předseda ASO
č.tel. 602 346 269

Odbory chtějí plošně zdanit minimálně tisícovkou měsíčně

Zdroj: Novinky.cz

Odbory navrhují minimální daň
Zdroj: ČT24, Zprávy 18.30, 27.3.2014

březen
04

Vedení OSPZV-ASO ČR jednalo s ministrem zemědělství

Vedení Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy - Asociace svobodných odborů ČR v pondělí 3. března 2014 přivítalo ve svém sídle ministra zemědělství Ing. Mariana Jurečku.
V úvodu téměř dvouhodinového jednání ministr Jurečka představil současné základní úkoly ministerstva. Jde především o to, aby české zemědělství bylo nejen soběstačné v základní zemědělské produkci, ale aby se také postupně zvyšovala jeho konkurenceschopnost. Podporu musí mít zejména ty oblasti zemědělské výroby, které produkují vyšší přidanou hodnotu a mají perspektivu vytváření nových pracovních míst, jako je chov skotu, pěstování zeleniny a ovoce. Důraz kladl na investice, které by měly mít vliv na tolik potřebný růst pracovních míst. Nevyhnul se také problematice kvality potravin a zdůraznil, že je zapotřebí hledat řešení v propagaci domácích výrobků. Např. certifikát "Klasa" by měl opravdu znamenat, že jde o český výrobek nejvyšší kvality. V souvislosti s tím zaznělo od předsedy OSPZV-ASO ČR Bohumíra Dufka doporučení, aby byla zřízena "Komise pro kontrolu potravin".
Plnění těchto úkolů by mělo napomoci dosažení zrovnoprávnění postavení českých zemědělců a potravinářů v rámci Evropské unie, o které se snaží Česká republika bez výraznějších výsledků již řadu let.
V diskusi pak kromě jiného zazněly také stížnosti na neopodstatněnou redukci specializovaného zemědělského školství. Ministr souhlasil, že nad strukturou zemědělského školství je zapotřebí vážně se zamýšlet s cílem vytvoření opravdu perspektivního zemědělského školství.
Prospěšnost vzájemného vyslechnutí názorů a jejich prodiskutování byla potvrzena dohodou o dalším obdobném setkání v druhé polovině tohoto roku.

Na závěr tohoto prvního jednání ministra zemědělství se zástupci zaměstnanců v jeho rezortu proběhl brífink, jehož prostřednictvím média měla možnost seznámit s perspektivami vývoje zemědělství a potravinářství v ČR také širší veřejnost.
únor
26

Jednání s ministrem zemědělství Ing. M. Jurečkou

V pondělí 3. března 2014 od 10.00 hod. proběhne jednání vedení Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy-Asociace svobodných odborů ČR (OSPZV-ASO ČR) s ministrem zemědělství Ing. Marianem Jurečkou.
Na programu jednání bude především evropská dotační politika a podpora zaměstnanosti v malých městech a vesnicích.
V době od 11.00 hod. do 11.30 hod. proběhne brífink, na který jsou novináři srdečně zváni.

Jednání i brífink se budou konat na adrese:
OSPZV-ASO ČR, Tyršova ul. 6, Praha 2 (zasedací místnost, 5.patro).
listopad
20

Brífink po jednání ASO, ČMKOS a CSSD dne 20.11.2013

Bohumír Dufek, předseda ASO se dne 20.11.2013 zúčastnil jednání s vedením ČSSD.
Po jednání se ukutečnil brífink. Záznam z tohoto brífinku naleznete zde.

Zdroj: CT24
listopad
04

Bohumír Dufek byl znovu zvolen předsedou ASO

Dne 21.10.2013 se konala Valná hromada Asociace samostatných odborů, která znovu zvolila předsedou pro další funkční období Bohumíra Dufka.
Vystoupení B. Dufka na Valné hromadě dne 21. října 2013
Prohlášení z Valné hromady dne 21. října 2013
říjen
31

Prohlášení ASO k situaci v ČSSD

Asociace samostatných odborů je hluboce znepokojena povolební situací uvnitř nejsilnější levicové strany, ČSSD. V zájmu České republiky apelujeme na vedení a členy sociální demokracie, aby svou vnitřní krizi a spory vyřešili v co nejkratší době. Jako jediné východisko vidíme v urychleném svolání mimořádného sjezdu strany.

Bohumír Dufek
předseda ASO
Kontakt:
tel.: +420 602 346 269
e-mail: info@ospzv-aso.cz
říjen
10

Stanovisko OSPZV-ASO ČR ze dne 9.10.2013

Vedení odborového svazu žádá ministra zemědělství Ing. Miroslava Tomana, aby inicioval důslednou kontrolu v organizacích, které vyrábějí a distribuují, či následně prodávají kuřata a kuřecí výrobky a vejce.
Máme důvodné podezření, že je v České republice velice nehorázným způsobem spotřebitel klamán falešným označováním zboží. Do České republiky jsou dováženy výrobky, které jsou následně přebalovány a označovány jako české výrobky.
Vedení odborového svazu současně žádá Ing. Andreje Babiše, aby se jednoznačně a veřejně vyjádřil, jak bude pokračovat ustavení evropské rady zaměstnanců, a jak bude probíhat kolektivní vyjednávání ve firmách, které ovládá společnost Agrofert. Dosavadní blokování sociálního dialogu není v souladu s mediálním obrazem vlastníka těchto firem, tak jak je v současné době veřejnosti prezentován.

V Praze, 9. října 2013
Bohumír Dufek
předseda OSPZV-ASO ČR
září
23

Předseda ASO B. Dufek ve Studio 6 na ČT24

Předseda ASO B. Dufek společně s prezidentem KZPS ČR Janem Wiesnerem byl dne 20.9.2013 hostem pořadu Studio 6 na ČT24, před jednáním 104. Plenární schůze RHSD ČR. Diskutovalo se o návrhu státního rozpočtu na rok 2014.

Záznam pořadu naleznete zde.
© 2021 Bohumír Dufek  |  Poslední aktualizace 13.09.2021  |  Vytvořil a provoz zajištuje DIGIgroup
rss  |  kontakt  |  mapa stránek  |  vyhledávání  |  nahoru