1 2 3 4 5 6 Starší »

únor
14

Náš velký problém, který se nám nechce řešit

Tento týden byla zveřejněna hlavní hospodářská čísla za sektor služeb v minulém roce. Je to opravdu zajímavé čtení, kde se dá vyčíst hodně dat a především souvislostí.


únor
14

Vraťte nouzový stav, žádají odboráři

Asociace samostatných odborů (ASO) a Lékařský odborový klub - Svaz českých lékařů (LOK) žádají o vyhlášení nového nouzového stavu. Poukazují na situaci ve zdravotnictví. Uvedly to v prohlášení, které zaslaly ČTK. Za komplikace podle nich můžou opoziční strany. Nouzový stav trvá od 5. října a skončit by měl 14. února. Sněmovna ve čtvrtek nesouhlasila s jeho dalším prodloužením.

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-koronavirus/669384/vratte-nouzovy-stav-zadaji-odborari-a-varuji-pred-totalni-duchodovou-reformou.html?fbclid=IwAR0n6wGgaS4YcwCrRPH6U5m_-MGAtr8I9KNK_jKpaZ2zNRJFhFo3u9SMZT
0
únor
13

Prohlášení ASO a LOK-SČL

Jsme velice znepokojeni včerejší situací v Parlamentu ČR, neboť Parlament ČR, a hlavně opoziční strany, velmi výrazně zkomplikovali situaci ve zdravotnictví a v léčbě pacientů s nemoci Covid-19. Poukazujeme na složitou situaci, která v českém zdravotnictví nastala, jelikož veškerý zdravotnický personál je nesmírně přetížen, přičemž chybí očkovací vakcína a lůžka pro nemocné v nemocnicích. Proto také říkáme, že opoziční hazardování se zdravotním stavem našich obyvatel svědčí v podstatě o pohrdání občany naší země. Nechceme se domnívat, jak by to mohlo i zdánlivě vypadat, že opoziční strany zahájily již totální důchodovou reformu.
 
Žádáme proto o vyhlášení nového nouzového stavu. Preferujeme zdraví občanů před hrátkami s Ústavou ČR. Opoziční strany nepotrestaly premiéra, ale celý český národ. Mrzí nás, že je znevažována práce zdravotníků.
 
Bohumír Dufek                                          
předseda                                                   
Asociace samostatných odborů                    
 
MUDr. Martin Engel
předseda
Lékařský odborový klub-Svaz českých lékařů
únor
02

Předseda ASO Bohumír Dufek na ČT24 1.2.2021

Úvodní část pondělního pořadu Události, komentáře České televize věnovalo zpravodajství České televize průběhu jednání Rady hospodářské a sociální dohody ČR neboli tripartity, kdy na jejím programu, dne 1. února 2021, byla otázka výše mimořádného příspěvku zaměstnanci při nařízené karanténě.
leden
29

Pár slov o mém dnešním jednání s premiérem A. Babišem

Dnes, 29. ledna 2021,jsem byl v odpoledních hodinách přijat předsedou vlády ČR Andrejem Babišem. Cílem této naší schůzky, která se uskutečnila na Úřadu vlády ČR, bylo informovat premiéra o věcech, které jsou důležité pro Asociaci samostatných odborů. Především jsme projednali tyto, podle nás, velmi důležité záležitosti, jako je návrh na odměny lékařům a ostatním zdravotníkům za jejich nasazení v době pandemie koronaviru
leden
28

Předseda vlády ČR A. Babiš přijme předsedu ASO B. Dufka

Asociace samostatných odborů (ASO) sděluje, že zítra, to je 29. ledna 2021 v 9.00 hodin v budově Úřadu vlády ČR přijme předsedu ASO Bohumíra Dufka předseda vlády ČR Andrej Babiš.


leden
15

Videozáznam z tiskové konference 14.1.2021

Videozáznam z tiskové konference po podpisu Kolektivní smlouvy vyššího stupně v zemědělství 14.1.2021:
 
prosinec
30

Konference ASO 29.12.2020

Pod názvem „Budoucnost společnosti, ekonomika, sociální dopady na zaměstnanost, společenský život, sociální dimenze a kolektivní vyjednávání v roce 2021“ se 29. prosince 2020 v Kongresovém centru v Praze uskutečnila 6. mezinárodní konference Asociace samostatných odborů (ASO).
Záznam konference můžete zhlédnout na facebookové stránce ASO.
prosinec
18

Mezinárodní konference ASO 17.12.2020

Prohlédněte si záznam mezinárodní konference Asociace samostatných odborů „Role kolektivního vyjednávání v době rostoucí digitalizace práce“, která se vzhledem k okolnostem souvisejícím s pandemií koronaviru uskutečnila formou videokonference 17. prosince 2020:

www.odbory.info/obsah/5/mezinarodni-konference-aso/268648

1 2 3 4 5 6 Starší »
© 2021 Bohumír Dufek  |  Poslední aktualizace 18.10.2021  |  Vytvořil a provoz zajištuje DIGIgroup
rss  |  kontakt  |  mapa stránek  |  vyhledávání  |  nahoru