« Novější1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Starší »

květen
29

Na pořadu dne je zákon o státní službě

V těchto dnech probíhají intenzivní práce na jednom z nejdůležitějších zákonů, který si prošel již několikaletou cestou návrhů a projednávání, ale nyní již odklad není možný a musí být přijat tak, aby nabyl platnosti dnem 1. ledna 2015. Jde o zákon o státní službě. Více v článku ...
květen
28

Předseda ASO B. Dufek se setká s předsedou vlády

Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka se ve čtvrtek 29. května 2014 setká s předsedou Asociace samostatných odborů Bohumírem Dufkem.

Tématem společného jednání budou především daně, zdravotnictví a zaměstnanost.
Místo: Úřad vlády ČR, nábřeží Edvarda Beneše 4, Praha 1
15.30 – tiskový brífink předsedy vlády ČR a předsedy Asociace samostatných odborů
květen
23

Jsme velice znepokojeni...

Jsme velice znepokojeni rozhodnutím Koalice v daňové oblasti. Kosmetická úprava omezení výdajových paušálů OSVČ do výše 2 000 000 korun nepřinese žádný daňový výnos do rozpočtu České republiky. Byli jsme přesvědčeni, že nová vláda ČR vzniklá po volbách, dál pokračuje v diskriminaci určité části občanů.
Nenecháme se manipulovat a žádáme, aby politické strany dostály svému programovému prohlášení. Sto dní hájení vlády dávno uplynulo. Jsme zklamaní neustálým ustupováním premiéra Sobotky a postojem Sociální demokracie.

V Praze dne 22. května 2014

Bohumír Dufek
předseda Asociace samostatných odborů
duben
14

Bohumír Dufek jednal s náměstkyní ministra financí

V pátek 18. dubna 2014 se uskutečnilo jednání předsedy Asociace samostatných odborů Bohumíra Dufka s náměstkyní ministra financí Mgr. Simonou Hornochovou o daních pro rok 2014.

Bohumír Dufek na ČT24 po jednání na Ministerstvu financí ČR dne18.4.2014

březen
27

Bohumír Dufek jednal s ministrem financí A. Babišem

Dnes, tj. 27. března 2014, proběhlo jednání mezi ministrem financí Ing. Andrejem Babišem a předsedou Asociace samostatných odborů Bohumírem Dufkem.

Na pořadu jednání byly dva stěžejní problémy současného období:
1. Předseda Asociace samostatných odborů informoval ministra financí o situaci ve zdanění OSVČ, které nebudou v žádném případě tlačeni snížením výdajových paušálů k daňové povinnosti a navrhl zdanění OSVČ minimální sazbou ve výši 1 000 Kč na osobu a měsíc tak, aby do státního rozpočtu nateklo minimálně 10 miliard Kč.
2. Předseda ASO informoval ministra financí o možných změnách v lékové politice ČR, které by vedly ke snížení cen léků pro občany ČR a snížení výdajů zdravotních pojišťoven
...více v článku.

Bohumír Dufek, předseda ASO
č.tel. 602 346 269

Odbory chtějí plošně zdanit minimálně tisícovkou měsíčně

Zdroj: Novinky.cz

Odbory navrhují minimální daň
Zdroj: ČT24, Zprávy 18.30, 27.3.2014

březen
24

Výroční zpráva o čin. inspekčních org. v zemědělství - 2012

Úmluvy Mezinárodní organizace práce, upravující problematiku inspekce práce v průmyslu, obchodě a v zemědělství, ukládají členským státům každoročně předkládat Mezinárodnímu úřadu práce všeobecnou výroční zprávu o jejich plnění. Proto byla v Radě vlády pro BOZP ustavena na tripartitní bázi redakční skupina, která Všeobecnou výroční zprávu za rok 2012 vypracovala, a to ve spolupráci a s využitím podkladů Státního úřadu inspekce práce, Ministerstva zdravotnictví a Českého báňského úřadu.
Po schválení v Radě vlády pro BOZP je Všeobecná výroční zpráva zaslána Generálnímu řediteli Mezinárodního úřadu práce. Celé znění všeobecné výroční zprávy naleznete zde:

Všeobecná výroční zpráva o činnosti inspekčních orgánů podle Úmluvy č. 81, o inspekci práce v průmyslu a obchodě a Úmluvy č. 129, o inspekci práce v zemědělství za rok 2012

Bohumír Dufek
předseda OSPZV-ASO ČR


Zdroj: Rada vlády ČR pro BOZP
březen
04

Vedení OSPZV-ASO ČR jednalo s ministrem zemědělství

Vedení Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy - Asociace svobodných odborů ČR v pondělí 3. března 2014 přivítalo ve svém sídle ministra zemědělství Ing. Mariana Jurečku.
V úvodu téměř dvouhodinového jednání ministr Jurečka představil současné základní úkoly ministerstva. Jde především o to, aby české zemědělství bylo nejen soběstačné v základní zemědělské produkci, ale aby se také postupně zvyšovala jeho konkurenceschopnost. Podporu musí mít zejména ty oblasti zemědělské výroby, které produkují vyšší přidanou hodnotu a mají perspektivu vytváření nových pracovních míst, jako je chov skotu, pěstování zeleniny a ovoce. Důraz kladl na investice, které by měly mít vliv na tolik potřebný růst pracovních míst. Nevyhnul se také problematice kvality potravin a zdůraznil, že je zapotřebí hledat řešení v propagaci domácích výrobků. Např. certifikát "Klasa" by měl opravdu znamenat, že jde o český výrobek nejvyšší kvality. V souvislosti s tím zaznělo od předsedy OSPZV-ASO ČR Bohumíra Dufka doporučení, aby byla zřízena "Komise pro kontrolu potravin".
Plnění těchto úkolů by mělo napomoci dosažení zrovnoprávnění postavení českých zemědělců a potravinářů v rámci Evropské unie, o které se snaží Česká republika bez výraznějších výsledků již řadu let.
V diskusi pak kromě jiného zazněly také stížnosti na neopodstatněnou redukci specializovaného zemědělského školství. Ministr souhlasil, že nad strukturou zemědělského školství je zapotřebí vážně se zamýšlet s cílem vytvoření opravdu perspektivního zemědělského školství.
Prospěšnost vzájemného vyslechnutí názorů a jejich prodiskutování byla potvrzena dohodou o dalším obdobném setkání v druhé polovině tohoto roku.

Na závěr tohoto prvního jednání ministra zemědělství se zástupci zaměstnanců v jeho rezortu proběhl brífink, jehož prostřednictvím média měla možnost seznámit s perspektivami vývoje zemědělství a potravinářství v ČR také širší veřejnost.
únor
28

Prezident ČR M. Zeman 26.2.2014 vystoupil v Evropském parlamentu

Prezident ČR Miloš Zeman poprvé ve své funkci vystoupil na jednání Evropského parlamentu ve Štrasburgu dne 26.2.2014 se zásadním projevem, ve kterém vyjádřil zejména představy o budoucí pozici ČR v rámci Evropského společenství. Vzhledem k významu tohoto projevu Vám ho předkládáme v plném znění.

Projev prezidenta republiky během návštěvy Evropského parlamentu ve Štrasburku


Zdroj: ParlamentniListy.cz
únor
26

Jednání s ministrem zemědělství Ing. M. Jurečkou

V pondělí 3. března 2014 od 10.00 hod. proběhne jednání vedení Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy-Asociace svobodných odborů ČR (OSPZV-ASO ČR) s ministrem zemědělství Ing. Marianem Jurečkou.
Na programu jednání bude především evropská dotační politika a podpora zaměstnanosti v malých městech a vesnicích.
V době od 11.00 hod. do 11.30 hod. proběhne brífink, na který jsou novináři srdečně zváni.

Jednání i brífink se budou konat na adrese:
OSPZV-ASO ČR, Tyršova ul. 6, Praha 2 (zasedací místnost, 5.patro).
únor
07

Kam směřovat zemědělské dotace EU v ČR v roce 2015

Kolegyně a kolegové,
současná situace v zemědělství po jmenování ministra Mariana Jurečky si žádá velice rychlé rozhodnutí o přesunu finančních prostředků mezi I. a II. pilířem Společné zemědělské politiky pro rok 2015.
Náš odborový svaz se snaží velice pečlivě zanalyzovat současnou situaci v zemědělství od našeho vstupu do Evropské unie od 1. 5. 2004. Musíme konstatovat, že zemědělská výroba, hlavně v oblasti živočišné výroby, významně poklesla a naše zemědělství a venkov přišly o velké množství pracovních míst. My jsme velice nespokojeni s touto situací, kdy nám bylo neustále vyčítáno čerpání dotací, ale na druhé straně nikdo neřešil tu obrovskou míru korupce, klientelismu a politického diletantismu při řízení tohoto státu a kdy skupina politických dobrodruhů rozkrádala vesele tento stát.
Nechám na každém, ať sám zváží jak by měly vypadat zemědělské dotace v naší zemi. Pro lepší posouzení přikládám stanoviska Zemědělského svazu ČR a Českomoravského svazu zemědělských podnikatelů. My jako odboráři podporujeme přerozdělení zemědělských dotací Evropské unie tam, kde to podpoří zvýšení počtu pracovních míst.
Chci věřit, že se pan ministr rozhodne velice moudře a hlavně ve prospěch zemědělství a venkova.

Kam směřovat zemědělské dotace EU v českém zemědělství v roce 2015

Stanovisko Zemědělského svazu ČR
Stanovisko Českomoravského svazu zemědělských podnikatelů

V Praze dne 7.2.2014
Bohumír Dufek
předseda OSPZV-ASO ČR

« Novější1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Starší »
Kalendář chystaných událostí
19. prosinec
Jednání - Praha
Předsednictvo ASO
20. prosinec
Jednání - Praha
OS Praha
21. prosinec
Jednání - Praha
OS Praha
Newsletter
Pro zasílání informací o novinkách na tomto webu můžete přihlásit svoji e-mailovou adresu k odebírání newsletterů. Odběr novinek zde můžete kdykoliv zrušit.
přidat e-mail odebrat e-mail

© 2018 Bohumír Dufek  |  Poslední aktualizace 19.12.2018  |  Vytvořil a provoz zajištuje DIGIgroup
rss  |  kontakt  |  mapa stránek  |  vyhledávání  |  nahoru