... 
« Novější1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Starší »

leden
05

Kolektivní smlouva vyššího stupně pro rok 2015

Kolektivní smlouva vyššího stupně pro rok 2015 v rezortu zemědělství byla uzavřena mezi Odborovým svazem pracovníků zemědělství a výživy - Asociací svobodných odborů ČR a Zemědělským svazem ČR a Českomoravským svazem zemědělských podnikatelů a podepsána smluvními stranami 22. prosince 2014.
Kolektivní smlouva vyššího stupně pro rok 2015 pro resort zemědělství
leden
05

Jak vyjít s penězi v roce 2015?

Mezi hlavní rady, které odborník doporučuje, patří především získat přehled nad vlastními výdaji a to buď formou uchovávání účtenek nebo evidencí v rámci elektronického bankovnictví. Dalšimi radami je udělat si pořádek ve smlouvách, nepůjčovat si nad rámec svých možností a naopak ušetřené peníze umět zhodnotit. Více v článku.
leden
03

Žádat o evropské dotace půjde od března

Česko může v novém programovém období 2014 až 2020 z různých evropských fondů čerpat až 23,83 miliardy eur (657 miliard korun). Žádat o evropské dotace půjde od března. První na řadu přijde ekologie a podpora podnikání, doprava bude následovat v červenci. Více v článku.


leden
02

Jak správně platit daně v roce 2015

Od roku 2015 bude komunikace s finančními úřady výrazně jednodušší. Všechny firmy a podnikatelé s datovou schránkou budou muset podávat přiznání pouze elektronicky. Úřady rovněž nebudou vyžadovat jednání s více oprávněnými zástupci firmy.K výrazným změnám dojde od ledna roku 2015 u podávání daňového přiznání a při jednání s finančními úřady. Nový daňový řád totiž přináší několik důležitých novinek. Bude klást mimo jiné větší důraz na elektronickou komunikaci uvedl portál BusinessInfo.cz.
leden
02

Důvěra v Evropskou unii roste

17. prosince byly zveřejněny výsledky nejnovějšího standardního Eurobarometru. Podzimní vydání 2014 je prvním průzkumem veřejného mínění v celé EU od nástupu Junckerovy Komise do funkce dne 1. listopadu 2014. Více v článku
leden
01

Klid před bouří: Ekonom o tom, co nás čeká

V Parlamentních listech si přečtěte rozhovor s ekonomem z VŠE Tomášem Munzim o znehodnocení české koruny intervencí ČNB, dohodě mezi vládou a OKD, sankcím proti Rusku atd.
prosinec
30

Stovky učitelů přijdou po Novém roce o práci

Od prvního ledna nesmí na školách vyučovat lidé bez pedagogického vzdělání nebo odborné kvalifikace. Z toho důvodu by mohlo ztratit práci až dva tisíce učitelů. Zpravodajský server Českého rozhlasu zaznamenal názor jedné ředitelky školy, která by uvítala, kdyby každý ředitel měl právo vybrat si svůj tým. Ne každý absolvent pedagogické fakulty totiž nakonec zvládne učit. Informaci uvedl server Krajskelisty.cz. Více v článku
prosinec
30

Vyplácení doplatku na bydlení v ubytovnách omezí zákon

Doplatek bude stát poskytovat provozovatelům ubytoven na prostory, nikoli na počet lidí žijících v jednom bytě. Výše nájemného nemá převýšit částky v místě obvyklé. Změnu přináší vládní novela o pomoci v hmotné nouzi, která nabude účinnosti od ledna. Více v článku
prosinec
30

Poplatky u lékaře a v lékárně po sedmi letech končí

Poprvé po sedmi letech nebudou muset lidé od prvního ledna platit 30 korun za návštěvu lékaře a za recept v lékárně. Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) splnil úkol, který dostal od premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD), a zrušil většinu zdravotnických poplatků, a to i přes nesouhlas ministra financí Andreje Babiše (ANO). Od ledna zůstává jen povinnost platit 90 korun na pohotovosti. Více v článku.
prosinec
30

V Karlovarském kraji se nabízí pět nových průmyslových zón

Společnosti, které by rády postavily své podniky v Karlovarském kraji, mohou vybírat z dalších pěti míst v regionu. Nové plochy pro své investice najdou na Ašsku, Chebsku a Sokolovsku, napsal server Idnes.cz. Více v článku.
« Novější1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Starší »
© 2021 Bohumír Dufek  |  Poslední aktualizace 13.09.2021  |  Vytvořil a provoz zajištuje DIGIgroup
rss  |  kontakt  |  mapa stránek  |  vyhledávání  |  nahoru