« Novější1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Starší »

prosinec
29

MPSV čerpá z Evropského sociálního fondu podle plánu

Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) je dlouhodobě úspěšné v čerpání finančních prostředků z Evropské unie. Daří se mu totiž dodržet závazek plynulého čerpání Evropského sociálního fondu (ESF), což v důsledku znamená, že o žádné prostředky z tohoto fondu letos nepřijde. Více v článku.
prosinec
28

Penze od ledna průměrně vzrostou o 200 Kč

Důchodová norma zavádí vrací původní výpočet růstu důchodů, který platil před škrty pravicové vlády. Penze se budou automaticky zvyšovat o třetinu růstu reálných mezd a celou inflaci. Pro rok 2015 bude valorizace ze zákona ještě vyšší. - Seniorům to má částečně vynahradit nižší růst penzí v minulých letech. Více v článku.
prosinec
28

Volný obchod s USA aneb TTIP

Cecilia Malmströmová, evropská komisařka odpovědná za obchod, před nedávnem upozorňovala na důležitost smlouvy označované jako TTIP (Transatlantické obchodní a investiční partnerství) a jejím uzavřením během následujících dvou let. Více v článku...
prosinec
22

Putovní kampaň v rámci investiční ofenzívy EU

Jyrki Katainen, místopředseda Evropské komise pro pracovní místa, růst, investice a konkurenceschopnost, před dvěma týdny spustil putovní kampaň po 28 zemích za účelem propagace investičního plánu EU ve výši více než 300 miliard eur. Více v článku...
prosinec
22

KS v resortu zemědělství pro rok 2015 podepsána!

Po třech kolech složitého a tvrdého vyjednávání o kolektivní smlouvě vyššího stupně pro resort zemědělství na rok 2015, kdy jediným sporným, ale zato nejproblematičtějším bodem byla úroveň minimálních mzdových tarifů pro příští rok, byla v pondělí 22. prosince 2014 uzavřena dohoda a kolektivní smlouva podepsána. Výsledkem kompromisní dohody byl nárůst minimálních mzdových tarifů pro rok 2015 v průměrné výši 2,7 %.

Bohumír Dufek
předseda Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy - Asociace svobodných odborů ČR

Ing. Martin Pýcha
předseda Zemědělského svazu ČR
prosinec
16

POZOR ZMĚNA! Předseda vlády B. Sobotka se setká s předsedou ASO B. Dufkem


Předseda vlády Bohuslav Sobotka se ve středu 17. prosince 2014 setká s předsedou Asociace samostatných odborů ČR Bohumírem Dufkem.
Dále se schůzky zúčastní předseda Odborového sdružení železničářů Jaroslav Pejša, předseda Lékařského odborového klubu Svazu českých lékařů Martin Engel, člen předsednictva Asociace samostatných odborů ČR Ladislav Tonar a tajemník Asociace samostatných odborů ČR Martin Vavrečka.
Tématy jednání bude zdravotnictví, doprava, problematika úrazového pojištění a zákon o referendu.
Jednání bude zahájeno ve 14.45 hod. a jeho ukončení se předpokládá v 15.45 hod.
Místo: Úřad vlády ČR, nábřeží Edvarda Beneše 4, Praha 1
Původně avizovaná tisková konference se ruší, dotazy novinářům bude po skončení jednání odpovídat předseda ASO Bohumír Dufek.

prosinec
07

Kolektivní vyjednávání v zemědělství

V odvětví zemědělství v ČR se již přes 25 let každým rokem uzavírá kolektivní smlouva vyššího stupně. Povědomí zaměstnanců, ale i zaměstnavatelů, v resortu zemědělství o existenci a praktických možnostech kolektivního vyjednávání je dosud nedostatečné. Proto se Odborový svaz pracovníků zemědělství a výživy - Asociace svobodných odborů ČR (OSPZV-ASO ČR) a Zemědělský svaz ČR rozhodly vytvořit osvětový materiál ve formě manuálu, popisující jednotlivé části a pojmy spojené s kolektivním vyjednáváním a leták stručně popisující desatero zásad kolektivního vyjednávání. Více v článku...

Výše uvedené materiály jsou dostupné v tištěné i elektronické verzi:
Desatero kolektivního vyjednávání v zemědělství
Kolektivní vyjednávání v praxi v odvětví zemědělství
prosinec
04

Podmínky odchodu do starobního důchodu

Jaké jsou podmínky vzniku nároku na starobní důchod a jak je možné zjistit, že tyto podmínky splňuji?
Starobní důchod je jedním z pěti druhů důchodů českého důchodového systému. Kromě starobního existuje ještě důchod invalidní, sirotčí, vdovský a vdovecký.
Starobní důchod je důchod, na který vzniká nárok dosažením zákonem požadovaného důchodového věku a získáním potřebné doby pojištění.
Zákon o důchodovém pojištění stanovil, že od roku 2010 se postupně prodlužuje doba pojištění potřebná pro nárok na starobní důchod, a to v závislosti na důchodovém věku, který se rovněž postupně zvyšuje. Více v článku...
prosinec
03

Státní energetická koncepce

Stát v rámci přípravy Aktualizace státní energetické koncepce (ASEK) vyjádřil přijatelný vývoj vymezením budoucích koridorů směřování v oblastech složení energetického, respektive elektroenergetického mixu. Více v článku...
Podrobné informace naleznete:
Aktualizace státní energetické koncepce (ASEK)
Doplňující analytický materiál k dokumentu ASEK

Bohumír Dufek, předseda ASO
Zdroj: www.vlada.cz
listopad
21

B. Dufek byl znovu zvolen místopředs. 7. regionu EFFAT

Pod heslem "Společně za důstojnou práci a slušné mzdy" se ve dnech 20.-21. listopadu 2014 ve Vídni,  konal 4. sjezd EFFAT (Evropská federace odborových svazů pro odvětví potravinářství, zemědělství, turismu a příbuzných odvětví), zastupující 120 národních odborových svazů z 38 evropských zemí. EFFAT hájí zájmy více než 2,6 milionu členů vůči evropským institucím.

Bohumír Dufek, předseda Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy-Asociace svobodných odborů ČR byl na tomto sjezdu znovu zvolen do funkce místopředsedy 7. regionu EFFAT na další funkční období.

Rezoluce k zemedělské politice Evropské unie, schválena na 4. sjezdu EFFAT


« Novější1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Starší »
Kalendář chystaných událostí
15. říjen
Jednání - Praha
Výkonný výbor OSPZV-ASO
16. říjen
Jednání - Brusel
Zemědělská komise  EHSV
17. říjen
Jednání - Praha
Os Praha
18. říjen
Jednání - Praha
Porada inspektorů BOZP
Newsletter
Pro zasílání informací o novinkách na tomto webu můžete přihlásit svoji e-mailovou adresu k odebírání newsletterů. Odběr novinek zde můžete kdykoliv zrušit.
přidat e-mail odebrat e-mail

© 2019 Bohumír Dufek  |  Poslední aktualizace 11.10.2019  |  Vytvořil a provoz zajištuje DIGIgroup
rss  |  kontakt  |  mapa stránek  |  vyhledávání  |  nahoru