« Novější1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Starší »

leden
02

Důvěra v Evropskou unii roste

17. prosince byly zveřejněny výsledky nejnovějšího standardního Eurobarometru. Podzimní vydání 2014 je prvním průzkumem veřejného mínění v celé EU od nástupu Junckerovy Komise do funkce dne 1. listopadu 2014. Více v článku
leden
01

Klid před bouří: Ekonom o tom, co nás čeká

V Parlamentních listech si přečtěte rozhovor s ekonomem z VŠE Tomášem Munzim o znehodnocení české koruny intervencí ČNB, dohodě mezi vládou a OKD, sankcím proti Rusku atd.
prosinec
30

Stovky učitelů přijdou po Novém roce o práci

Od prvního ledna nesmí na školách vyučovat lidé bez pedagogického vzdělání nebo odborné kvalifikace. Z toho důvodu by mohlo ztratit práci až dva tisíce učitelů. Zpravodajský server Českého rozhlasu zaznamenal názor jedné ředitelky školy, která by uvítala, kdyby každý ředitel měl právo vybrat si svůj tým. Ne každý absolvent pedagogické fakulty totiž nakonec zvládne učit. Informaci uvedl server Krajskelisty.cz. Více v článku
prosinec
30

Vyplácení doplatku na bydlení v ubytovnách omezí zákon

Doplatek bude stát poskytovat provozovatelům ubytoven na prostory, nikoli na počet lidí žijících v jednom bytě. Výše nájemného nemá převýšit částky v místě obvyklé. Změnu přináší vládní novela o pomoci v hmotné nouzi, která nabude účinnosti od ledna. Více v článku
prosinec
30

Poplatky u lékaře a v lékárně po sedmi letech končí

Poprvé po sedmi letech nebudou muset lidé od prvního ledna platit 30 korun za návštěvu lékaře a za recept v lékárně. Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) splnil úkol, který dostal od premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD), a zrušil většinu zdravotnických poplatků, a to i přes nesouhlas ministra financí Andreje Babiše (ANO). Od ledna zůstává jen povinnost platit 90 korun na pohotovosti. Více v článku.
prosinec
30

V Karlovarském kraji se nabízí pět nových průmyslových zón

Společnosti, které by rády postavily své podniky v Karlovarském kraji, mohou vybírat z dalších pěti míst v regionu. Nové plochy pro své investice najdou na Ašsku, Chebsku a Sokolovsku, napsal server Idnes.cz. Více v článku.
prosinec
29

Odstupné v roce 2015

O důvod víc ke špatné náladě budou mít od příštího roku zaměstnanci, kteří přijdou o práci. Od ledna 2015 totiž dochází k úpravě odvodu pojištění z odstupného zaměstnancům v případě realizace organizační změny. Odstupné by od roku 2015 mělo podléhat odvodům pojistného na veřejnoprávní pojištění. Napsal to server BusinessInfo.cz.
prosinec
29

MPSV čerpá z Evropského sociálního fondu podle plánu

Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) je dlouhodobě úspěšné v čerpání finančních prostředků z Evropské unie. Daří se mu totiž dodržet závazek plynulého čerpání Evropského sociálního fondu (ESF), což v důsledku znamená, že o žádné prostředky z tohoto fondu letos nepřijde. Více v článku.
prosinec
28

Penze od ledna průměrně vzrostou o 200 Kč

Důchodová norma zavádí vrací původní výpočet růstu důchodů, který platil před škrty pravicové vlády. Penze se budou automaticky zvyšovat o třetinu růstu reálných mezd a celou inflaci. Pro rok 2015 bude valorizace ze zákona ještě vyšší. - Seniorům to má částečně vynahradit nižší růst penzí v minulých letech. Více v článku.
prosinec
28

Volný obchod s USA aneb TTIP

Cecilia Malmströmová, evropská komisařka odpovědná za obchod, před nedávnem upozorňovala na důležitost smlouvy označované jako TTIP (Transatlantické obchodní a investiční partnerství) a jejím uzavřením během následujících dvou let. Více v článku...
« Novější1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Starší »
Kalendář chystaných událostí
.
7.9.2020 Jednání Předsednictva ASO
7.9.2020 Jednání Předsednictva ASO
.
4.9.2020 OSPZV-ASO ČR Praha
4.9.2020 OSPZV-ASO ČR Praha

Newsletter
Pro zasílání informací o novinkách na tomto webu můžete přihlásit svoji e-mailovou adresu k odebírání newsletterů. Odběr novinek zde můžete kdykoliv zrušit.
přidat e-mail odebrat e-mail

© 2020 Bohumír Dufek  |  Poslední aktualizace 05.09.2020  |  Vytvořil a provoz zajištuje DIGIgroup
rss  |  kontakt  |  mapa stránek  |  vyhledávání  |  nahoru