... 
« Novější1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Starší »

březen
30

Velká novela zákona o sociálních službách

Více než deset let čekali klienti a poskytovatelé sociálních služeb na změny v zákoně.  Vláda přijala novelu, která pomůže upravit současný systém tak, aby byl přehlednější, jednodušší a odpovídal skutečným potřebám lidí a všech subjektů zúčastněných při poskytování sociálních služeb. Účinnost zákona je plánovaná od 1. ledna 2018.
listopad
02

Prohlášení předsedy OSPZV-ASO ČR Bohumíra Dufka

Odborový svaz pracovníků zemědělství a výživy - Asociace svobodných odborů ČR upozorňuje premiéra České republiky Bohuslava Sobotku, že ministr kultury Daniel Herman se stal nevěrohodným ministrem české vlády a žádáme ho, aby odstoupil z funkce ministra kultury.

Jeho bezprecedentní podraz, který vyústil ve znevěrohodnění České republiky v zahraničí, způsobil, že se zhoršily obchodní podmínky zemědělských komodit při vývozu do Číny, které jsou již tak postiženy embargem vývozu do Ruské federace.

Pokud neodstoupí, žádáme premiéra Bohuslava Sobotku, aby Daniela Hermana z funkce ministra kultury odvolal.

Všichni bychom měli mít na paměti, že jednou ze zásad demokracie je čestné jednání a dodržování uzavřených dohod.

V Praze, dne 2. listopadu 2016

Bohumír Dufek, předseda OSPZV-ASO ČR

č.tel. 602 346 269

 

září
11

Navýšení mezd zaměstnanců v Penny Marketu s.r.o.

Předseda Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy-Asociace svobodných odborů ČR Bohumír Dufek dne 9.9.2016, podepsal Dodatek č. 1 a Dodatek č. 2 ke Kolektivní smlouvě na rok 2016, kterým se upravuje vnitřní mzdový předpis o odměňování zaměstnanců Penny Marketu s.r.o.
srpen
31

Ovocnáři postižení tuhými jarními mrazy dostanou kompenzaci

Vláda dnes schválila materiál o odškodném za několikadenní dubnové mrazy. Podle návrhu, který kabinetu předložil ministr Marian Jurečka, budou moci o kompenzace požádat pěstitelé, kteří kvůli mimořádně nepříznivému počasí ztratili více než 50 % obvyklých tržeb v posledních třech letech. Mrazy postihly nejvíce ovocnáře, poničily významnou část jejich úrody.
duben
28

Co přináší reforma ochrany osobních údajů?

Data hýbou světem, a to nejen tím ekonomickým, ale i politickým. Jednotný digitální trh je jednou z hlavních priorit současné Junckerovy komise a témata související s digitálním prostředím se proto velmi často objevují i na programu evropských zákonodárců. Jedna z těchto zásadních politických agend se nyní po téměř čtyřech letech uzavřela. V polovině dubna totiž schválil Evropský parlament nová pravidla pro ochranu osobních údajů, která zásadním způsobem mění povinnosti všech subjektů, která nějakým způsobem zpracovávají osobní data svých klientů.
leden
05

Kdo má nárok na starobní důchod v roce 2016

Občané, kteří v roce 2016 dosáhnou důchodového věku a získají potřebnou dobu pojištění alespoň 32 let, mohou podat žádost o starobní důchod.
leden
05

Pravděpodobné pojistné v roce 2016

Všichni živnostníci a zaměstnavatelé musí plnit svou zákonnou povinnost a odevzdávat příslušné zdravotní pojišťovně "přehled". Neodevzdání tohoto základního tiskopisu může být sankciováno pokutou a zdravotní pojištění je vypočteno v pravděpodobné výši, čímž se prodraží.
leden
04

Daňové dopady zvýšení minimální mzdy

Minimální měsíční mzda se od roku 2016 zvyšuje z 9 200 korun na 9 900 korun. Zaměstnanci pracující za minimální mzdu si finančně polepší a mzdové náklady jejich zaměstnavatelů stoupnou. Zvýšení minimální mzdy má dopad i na některé daňové platby a další odvody.
prosinec
16

Lidé s nejvyššími příjmy jsou v ČR zdanění méně než jinde

Lidé s nejvyššími příjmy jsou v Česku zdanění méně než v jiných vyspělých zemích, i než by proporcionálně odpovídalo jejich příjmu.
září
08

Poprvé zasedla společně česká a slovenská tripartita

V Bratislavě v pondělí 7. září 2015 historicky poprvé jednali na společném setkání zástupci české a slovenské tripartity. Obě strany diskutovaly o zkušenostech s vedením sociálního dialogu v Česku a na Slovensku, o výši minimální mzdy, zlepšování podmínek na trhu práce, boji proti daňovým únikům i regulaci agentur práce.
« Novější1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Starší »
© 2021 Bohumír Dufek  |  Poslední aktualizace 13.09.2021  |  Vytvořil a provoz zajištuje DIGIgroup
rss  |  kontakt  |  mapa stránek  |  vyhledávání  |  nahoru