... 
« Novější2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Starší »

leden
12

Zemědělci jsou v balíku. Nepomohla vláda, ale příroda...

Zemědělci jsou v balíku. Nepomohla vláda, ale příroda, říká předák
Zdá se, že se českým zemědělcům podařilo po letech odrazit ode dna. I přes potíže, které přetrvávají a se kterými se musí pravidelně vypořádávat, ukazují totiž předběžné odhady Českého statistického úřadu, že vloni hospodařili s rekordním ziskem 15 miliard korun.

Zdroj: ParlamentniListy.cz
11.1.2012
prosinec
19

Víme, proč policejní odbory opustily ČMKOS.

Víme, proč policejní odbory opustily ČMKOS. Dufek otevírá náruč Snad trochu překvapivě se začala drobit nejpočetnější odborová centrála v zemi ČMKOS, která aktuálně zahrnuje 32 odborových organizací. O víkendu avizoval Nezávislý odborový svaz Policie ČR, že do nového roku největší odborovou centrálu v zemi už neposílí.

Zdroj: ParlamentniListy.cz
prosinec
02

Rámcová pozice k reformě Společné zemědělské politiky

Dne 2. prosince 2011 se uskuteční na Ministerstvu zemědělství jednání u kulatého stolu zaměřeného na evropské otázky v zemědělství, kterého se zúčastní také předseda Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy-Asociace svobodných odborů ČR, Bohumír Dufek.
Diskuse bude zaměřena na budoucí podobu Společné zemědělské politiky EU po roce 2013 v kontextu připravované Rámcové pozice k legislativním návrhům k reformě Společné zemědělské politiky EU zveřejněných Evropskou komisí dne 12. října 2011.

Rámcová pozice k reformě SZP EU je k dispozici zde.

prosinec
02

B. Dufek pro Vaši věc: Slibovali zatočit s korupcí

Dvanáct miliard korun na švýcarských účtech, které české úřady nechtěly vidět, přestože je na to důrazně upozornila švýcarská policie – je to klíč, který hledáme? Je to ono klubko zmijí, které tvoří pozadí velkých privatizací i umělé mlhy, chránící korupčníky? Odboráři ASO navrhují vytvoření komise, která to pomůže vyšetřit tím, že dohlédne na policii a nedovolí další triky s přehazováním odpovědnosti a odklady. Návrh vysvětluje předseda ASO Bohumír Dufek. Rozhovoru byl přítomen také předseda Odborového sdružení železničářů Jaroslav Pejša.

Bohumír Dufek pro Vaši věc: Slibovali zatočit s korupcí
, 26.11.2011
Zdroj: www.vasecec.cz

listopad
29

Moje vystoupení na mítinku ASO 25.11.2011

Vážení přátelé,
naše země je zmítána samými kmotry, různými barony, kterým jsou přidělovány trafiky, státní zakázky, dozorčí rady, představenstva a výsledkem je země prolezlá korupcí. Vláda neustále občanům lže a lže.
Tato vláda si hrdě říká, že je finančně zodpovědná a celá zem se jí směje. My dobře víme, že je to vláda, která klečí před korupcí.listopad
14

Prezentace "Za co Pane Bože"

Prezentaci "Za co Pane Bože" naleznete v článku.
listopad
10

Musím jít demonstrovat, i kdybych měl zchromlé nohy!

Měl jsem představu, že demokracie je svobodné vyjádření názorů občanů jak k veřejným, tak i k politickým záležitostem země a zákonodárci mělo by být bráno v úvahu. Válcovat občany je však v této republice veřejně povoleno, společnost to jak se zdá akceptuje a z úst vládní většiny to hlasitě zaznívá. Poslanci jsou sice také občané, ale dnem nabytí poslaneckého mandátu se z nich z nepochopitelných důvodů stávají od zbytku společnosti odtržení „nadobčané“ a pojetí demokracie si vysvětlují po svém jako léno. Je toto v pořádku, nebo se většina občanů volbou osobností svých zástupců zmýlila?
Vyzývám vás všechny! Nebuďme lhostejní! Takhle to už dál nejde.
Přijďte vyjádřit svůj postoj 25. listopadu na Palackého náměstí v Praze 2, ve 12.00 hodin!

Mítink 25.11.2011
Bohumír Dufek
předseda Asociace samostatných odborů
Zdroj: Outseidermedia.cz
11.11.2011

říjen
14

Dvourychlostní Evropa je skutečností

Ve středu 12. října zveřejnila Evropská komise dlouho očekávanou zprávu o nové zemědělské politice EU po roce 2013. Velice naivně jsem si myslel, že v Bruselu po událostech v Řecku, kde se bláhově falšovalo úplně všechno, a ještě si mnozí mysleli, že se na to nepřijde,... zvítězí zdravý rozum.
Související dokumenty:
Legislativní návrhy týkající se Společné zemědělské politiky (SZP) do roku 2020
Budoucnost SZP do roku 2020
Zdroj: Evropská komise, 12.10.2011
 

září
08

Státní rozpočet ČR na rok 2012 a k čemu to povede

Vláda se neustále zaštiťuje reformami a svojí zodpovědností. Pokud jde o reformy, jsou velice diskutabilní, protože nemají žádnou ucelenou konstrukci, která by prospěla občanům českého státu a hlavně fungování služeb, které stát zastřešuje.
Státní rozpočet ČR na rok 2012
srpen
25

Stanovisko ke zvýšení minimální mzdy od 1.1.2012

Zastávám názor, že by nárůst minimální mzdy měl činit 500 Kč. Velice mě překvapil prezident Hospodářské komory návrhem, který spočíval v nulovém nárůstu minimální mzdy. Naše asociace chápe minimální mzdu jako ekonomickou kategorii nejnižší ceny nekvalifikované práce na trhu.
« Novější2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Starší »
Kalendář chystaných událostí
25. leden
Jednání - Praha
Os Praha
26. leden
Jednání - Praha
Os Praha
27. leden
Jednání - Praha
 Mimořádná Plenární schůze RHSD ČR
Newsletter
Pro zasílání informací o novinkách na tomto webu můžete přihlásit svoji e-mailovou adresu k odebírání newsletterů. Odběr novinek zde můžete kdykoliv zrušit.
přidat e-mail odebrat e-mail

© 2021 Bohumír Dufek  |  Poslední aktualizace 25.01.2021  |  Vytvořil a provoz zajištuje DIGIgroup
rss  |  kontakt  |  mapa stránek  |  vyhledávání  |  nahoru