« Novější1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 

prosinec
02

Rámcová pozice k reformě Společné zemědělské politiky

Dne 2. prosince 2011 se uskuteční na Ministerstvu zemědělství jednání u kulatého stolu zaměřeného na evropské otázky v zemědělství, kterého se zúčastní také předseda Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy-Asociace svobodných odborů ČR, Bohumír Dufek.
Diskuse bude zaměřena na budoucí podobu Společné zemědělské politiky EU po roce 2013 v kontextu připravované Rámcové pozice k legislativním návrhům k reformě Společné zemědělské politiky EU zveřejněných Evropskou komisí dne 12. října 2011.

Rámcová pozice k reformě SZP EU je k dispozici zde.

prosinec
02

B. Dufek pro Vaši věc: Slibovali zatočit s korupcí

Dvanáct miliard korun na švýcarských účtech, které české úřady nechtěly vidět, přestože je na to důrazně upozornila švýcarská policie – je to klíč, který hledáme? Je to ono klubko zmijí, které tvoří pozadí velkých privatizací i umělé mlhy, chránící korupčníky? Odboráři ASO navrhují vytvoření komise, která to pomůže vyšetřit tím, že dohlédne na policii a nedovolí další triky s přehazováním odpovědnosti a odklady. Návrh vysvětluje předseda ASO Bohumír Dufek. Rozhovoru byl přítomen také předseda Odborového sdružení železničářů Jaroslav Pejša.

Bohumír Dufek pro Vaši věc: Slibovali zatočit s korupcí
, 26.11.2011
Zdroj: www.vasecec.cz

listopad
29

Moje vystoupení na mítinku ASO 25.11.2011

Vážení přátelé,
naše země je zmítána samými kmotry, různými barony, kterým jsou přidělovány trafiky, státní zakázky, dozorčí rady, představenstva a výsledkem je země prolezlá korupcí. Vláda neustále občanům lže a lže.
Tato vláda si hrdě říká, že je finančně zodpovědná a celá zem se jí směje. My dobře víme, že je to vláda, která klečí před korupcí.listopad
14

Prezentace "Za co Pane Bože"

Prezentaci "Za co Pane Bože" naleznete v článku.
listopad
10

Musím jít demonstrovat, i kdybych měl zchromlé nohy!

Měl jsem představu, že demokracie je svobodné vyjádření názorů občanů jak k veřejným, tak i k politickým záležitostem země a zákonodárci mělo by být bráno v úvahu. Válcovat občany je však v této republice veřejně povoleno, společnost to jak se zdá akceptuje a z úst vládní většiny to hlasitě zaznívá. Poslanci jsou sice také občané, ale dnem nabytí poslaneckého mandátu se z nich z nepochopitelných důvodů stávají od zbytku společnosti odtržení „nadobčané“ a pojetí demokracie si vysvětlují po svém jako léno. Je toto v pořádku, nebo se většina občanů volbou osobností svých zástupců zmýlila?
Vyzývám vás všechny! Nebuďme lhostejní! Takhle to už dál nejde.
Přijďte vyjádřit svůj postoj 25. listopadu na Palackého náměstí v Praze 2, ve 12.00 hodin!

Mítink 25.11.2011
Bohumír Dufek
předseda Asociace samostatných odborů
Zdroj: Outseidermedia.cz
11.11.2011

říjen
14

Dvourychlostní Evropa je skutečností

Ve středu 12. října zveřejnila Evropská komise dlouho očekávanou zprávu o nové zemědělské politice EU po roce 2013. Velice naivně jsem si myslel, že v Bruselu po událostech v Řecku, kde se bláhově falšovalo úplně všechno, a ještě si mnozí mysleli, že se na to nepřijde,... zvítězí zdravý rozum.
Související dokumenty:
Legislativní návrhy týkající se Společné zemědělské politiky (SZP) do roku 2020
Budoucnost SZP do roku 2020
Zdroj: Evropská komise, 12.10.2011
 

září
08

Státní rozpočet ČR na rok 2012 a k čemu to povede

Vláda se neustále zaštiťuje reformami a svojí zodpovědností. Pokud jde o reformy, jsou velice diskutabilní, protože nemají žádnou ucelenou konstrukci, která by prospěla občanům českého státu a hlavně fungování služeb, které stát zastřešuje.
Státní rozpočet ČR na rok 2012
srpen
25

Stanovisko ke zvýšení minimální mzdy od 1.1.2012

Zastávám názor, že by nárůst minimální mzdy měl činit 500 Kč. Velice mě překvapil prezident Hospodářské komory návrhem, který spočíval v nulovém nárůstu minimální mzdy. Naše asociace chápe minimální mzdu jako ekonomickou kategorii nejnižší ceny nekvalifikované práce na trhu.
červenec
15

Vláda chce reformou důchodů nakrmit banky

Vláda trvá na své důchodové reformě proto, aby pomohla bankám k dalším penězům, tentokráte k těm, které leží v důchodovém systému. Reakce na ironii ministra financí Miroslava Kalouska, podle kterého odbory jednají stylem "navrhni si, co chceš, my to stejně odmítneme".
červenec
13

Moje vystoupení na happeningu proti zdravotnické reformě

V úterý 12. července 2011 od 12.05 hod. na Palackého náměstí v Praze, před budovou Ministerstva zdravotnictví, proběhl happening proti zdravotnické reformě. V závěru happeningu jsem krátce zhodnotil roční působení vlády premiéra Nečase a pozval všechny účastníky happeningu na pochod Prahou. Text mého vystoupení naleznete v detailu článku.
« Novější1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 
Kalendář chystaných událostí
15. říjen
Jednání - Praha
Výkonný výbor OSPZV-ASO
16. říjen
Jednání - Brusel
Zemědělská komise  EHSV
17. říjen
Jednání - Praha
Os Praha
18. říjen
Jednání - Praha
Porada inspektorů BOZP
Newsletter
Pro zasílání informací o novinkách na tomto webu můžete přihlásit svoji e-mailovou adresu k odebírání newsletterů. Odběr novinek zde můžete kdykoliv zrušit.
přidat e-mail odebrat e-mail

© 2019 Bohumír Dufek  |  Poslední aktualizace 11.10.2019  |  Vytvořil a provoz zajištuje DIGIgroup
rss  |  kontakt  |  mapa stránek  |  vyhledávání  |  nahoru