... 
prosinec
11

Stanovisko OSPZV-ASO ČR

Odborový svaz zěmědělství a výživy-Asociace svobodných odborů ČR odsuzuje liknavý a zbabělý přístup odborových svazů sdružených v Českomoravské konfederaci odborových svazů, které se nedokázaly ani vyjádřit za jakých podmínek by se měla uskutečnit generální stávka.
Celý tento přístup je výsledkem špatné práce předsedů a představitelů odborových svazů, která tak nahrává zmrzačené a samozvané vládní koalici politických stran.
Předsedové těchto svazů jsou dobře upíchnuti v různých představenstvech a dozorčích radách a mají na srdci jen svoje blaho.
Nadále jsme připraveni aktivně vystupovat ve prospěch prostých lidí, kteří se díky současné politice vlády dostávají do velice složitých finančních a životních problémů.

V Praze dne 11. 12. 2012

Bohumír Dufek
předseda OSPZV-ASO ČR

Stanovisko OSPZV-ASO ČR


listopad
23

Vláda schválila další verzi státního rozpočtu na rok 2013

Tak tu máme další verzi státního rozpočtu na rok 2013. Kolikátou již? A bude poslední? Tím si zatím nikdo není jist, protože i tato (třetí) verze státního rozpočtu je postavena na dosud neschválených zákonech a počítá s nejistými příjmy. Je tedy pravděpodobné, že do roku 2013 budeme vstupovat bez schváleného státního rozpočtu.

Nový návrh zákona o státním rozpočtu ČR na rok 2013
listopad
07

Demonstrace 17. listopadu 2012

Pod heslem "Demokracie vypadá jinak" organizují občanské iniciatiy dne 17. listopadu 2012 od 13.00 hod. na Václavském náměstí v Praze demonstraci občanů nespokojených s politikou současné vlády. Asociace samostatných odborů (ASO) podporuje tuto akci a doporučuje svým členům, aby každý individuálně svoji účastí ji podpořil.

Bohumír Dufek, předseda ASO

říjen
22

Odborář přirovnal ministra k opici...

Zdroj: ParlamentniListy.cz
19.10.2012
Odborář přirovnal ministra k opici a dodal: Těš se na 17. listopad, pravice

Blíží se datum 17. listopadu a kromě oslav, chystaných oficiálními představiteli, se na své akce připravují také odbory, které k tomuto dni svolávají demonstraci. O co jde odborům, řekl pro ParlamentníListy.cz šéf Asociace nezávislých odborů Bohumír Dufek.
„Právě 17. listopadu před 23 lety nastaly v naší zemi velké změny a odborům se prostě nelíbí postup současné koalice, která už vlastně dávno ani koalicí stran není,“ řekl pro ParlamentníListy.cz předák Asociace nezávislých odborů Bohumír Dufek. Zato prý čím dál intenzivněji zhoršuje současná vláda životní úroveň občanů České republiky. „A na nějaké zlepšení to rozhodně nevypadá,“ dodal.
říjen
22

Odborář: Nejsme Francie za Mitterranda.

Podle šéfa Asociace samostatných odborů (ASO) Bohumila Dufka je teze, že se komunisté účastní na vládě odvaří, úsměvná. Česko je totiž na dně, které úspěchu rudých nahrává. Nejsme Francie v době Mitterranda, usmívá se odborář.
Výsledky voleb, které Českou republiku zbarvily do rudooranžova, zřejmě mnoho lidí nepřekvapily. Vyjadřují víceméně náladu ve společnosti, která k pravici pojímá již delší dobu negativní postoj.

Zdroj: ParlamentniListy.cz
19.10.2012
Odborář: Nejsme Francie za Mitterranda. Komunisti ve vládě uspějí
říjen
15

Nový politický fenomén aneb jak si udržet vlastní koryta

Nestačil jsem se divit, když jsem sledoval v sobotu tiskovou konferenci ODS. Místo toho, abych slyšel sebekritiku ODS a Nečase jsem se dozvěděl, že prohra ve volbách není nic nového a špatného, že oranžová tsunami minulých voleb také před tím drtivě prohrála.
Už ze slušnosti bych se nezmiňoval o tom, co udělal vítěz špatně, ale sám bych poukázal na vlastní nedostatky. Ať byli Topolánek, Kalousek, Zeman a Paroubek jací chtěli, po prohraných volbách nesli trika na trh a vzdali se předsednických funkcí a umožnili stranám vlastní sebereflexi.
Ale proč by Nečas rezignoval, když se potřebuje udržet u koryta co nejdéle. Možná dostal za úkol taktně dostat komunisty k moci a zničit ODS.
Přijďte všichni na Václavské náměstí, v Praze,
dne 28. října 2012, v 10.00 hodin!
Pád vlády a nové volby jsou v současné době nejlepší řešení.

Více v článku...
září
04

Výzva ke generální stávce

Předsednictvo Ústředního výboru Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy - Asociace svobodných odborů ČR vyzývá všechny své členy, členy dalších odborových svazů i širokou občanskou veřejnost k celorepublikové dvouhodinové generální stávce dne 27. září 2012.
Cílem stávky je vyjádřit hlubokou nespokojenost a nesouhlas s politikou vládní koalice.
Jsme to my, občané České republiky, kteří to všechno zaplatíme v daních a spoustě nesmyslných poplatků. Nebuďte lhostejní, jde o vaše peníze, jde o vás a vaše děti.

                                                27. září 2012, ve 12.00  je naším dnem  "D".
V Praze dne 4.9.2012
Více v článku...
Výzva ke generální stávce
září
03

MF připravilo na rok 2013 „tvrdě úsporný“ státní rozpočet

To, o čem se mluví již delší dobu, tvrdě promítlo Ministerstvo financí do návrhu státního rozpočtu na příští rok. Nestačí, že od ledna tohoto roku jsme všichni pocítili na svých peněženkách zvýšení DPH o 4 %, v příštím roce naše peněženky ještě více zchudnou. Přes nemalé zvýšení DPH je výběr této daně málo úspěšný a proto je zapotřebí ji ještě zvýšit o 1 %! A to není jediný příklad úsporných opatření promítnutých do státního rozpočtu, která pocítí všichni občané, nejvíce ovšem rodiny s malými dětmi, důchodci a lidé se zdravotním postižením. Kromě toho samozřejmě také zaměstnanci, protože státní rozpočet počítá s podstatně vyššími výběry na dani z příjmu fyzických osob, ke kterým je třeba připočítat zrušení slevy na dani pro pracující důchodce atd.
Proto na těchto stránkách dáváme možnost se s návrhem státního rozpočtu seznámit a udělat si tak představu o záměrech naší vlády.
Návrh zákona o státním rozpočtu na rok 2013

červenec
19

Občané, proberte se!

Arogance vlády se nezastaví před ničím. V této velice napjaté době škrtů a úspor, zejména sociálních výdajů, zneužívá vláda Ústavní soud k tomu, aby si poslanci, ministři, senátoři, soudci a státní zástupci, včetně prezidenta, zase zvedli platy. Měsíční plat včetně náhrad premiéra má být vyšší o 32 600 Kč, ministra o 23 600 Kč, poslanců a senátorů až o 18 400 Kč, soudce Ústavního soudu o 23 600 Kč, soudců obecných soudů až o 9 100 Kč a prezidenta o 69 400 Kč. Více v článku...
Příloha k připravovanému nárůstu platů politiků

Bohumír Dufek, předseda ASO
19.7.2012

červenec
11

Návrh státního rozpočtu ČR na rok 2013 trochu neobvykle

Ministerstvo financí ČR v těchto dnech poslalo do vnějšího připomínkového řízení návrh zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2013 a návrh usnesení vlády České republiky k návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2013, k návrhu střednědobého výhledu státního rozpočtu České republiky na léta 2014 a 2015 a k návrhu střednědobého rámce na léta 2014 a 2015.
S podivením jsme však konstatovali, že návrh státního rozpočtu neobsahuje žádný číselný údaj. Rozpočet je přece o číslech. K čemu se tedy vyjadřovat?!
Pan ministr Kalousek si snad myslí, že mu musíme všechno lidově řečeno „sežrat“.
Co se poslední dobou děje s vládní garniturou nemá za 20 let obdoby. Je to držení se funkcí „zuby nehty“, bez jakékoliv vlastní reflexe a pocitu, že občan, potažmo celá republika, jsou jen stádo tupců bez vlastního názoru. Až si to přečtete, udělejte si vlastní názor.

Bohumír Dufek
předseda Asociace samostatných odborů

Návrh státního rozpočtu ČR na rok 2013

© 2021 Bohumír Dufek  |  Poslední aktualizace 13.09.2021  |  Vytvořil a provoz zajištuje DIGIgroup
rss  |  kontakt  |  mapa stránek  |  vyhledávání  |  nahoru