« Novější1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Starší »

únor
01

Dne 14.2.2013 se uskutečnilo setkání zástupců ASO a ČMKOS

Na základě rozhodnutí předsednictva Asociace samostatných odborů ze dne 28. ledna 2013 dohodl předseda ASO Bohumír Dufek s předsedou Českomoravské konfederace odborových svazů Jaroslavem Zavadilem setkání vedení obou odborových centrál na 14. února 2013 v 10.00 od. v sídle ČMKOS.

Na setkání zástupců obou odborových centrál byla dohodnuta budoucí vzájemná spolupráce a společný postup při řešení problémů v současné hospodářsko-politické situaci v  České republice. V průběhu jednání byla také otevřena otázka tripartity plánované na 21.2.2013. V reakci na informaci o nepřítomnosti premiéra vlády ČR Petra Nečase z důvodu návštěvy Bavorska požadují zástupci ASO a ČMKOS přesunutí termínu jejího konání. Přítomnost premiéra na tomto jednání je považována za zcela zásadní, vzhledem k závažnosti projednávaného programu.

 

leden
31

Kolektivní smlouva vyššího stupně na rok 2013 podepsána

Dne 30. ledna 2013 podepsali představitelé smluvních stran, tj. Bohumír Dufek, předseda Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR, Ing. Martin Pýcha, předseda Zemědělského svazu ČR a Lubomír Burkoň, předseda Českomoravského svazu zemědělských podnikatelů, před účastníky tiskové konference kolektivní smlouvu vyššího stupně na rok 2013.

Na tiskové konferenci byly prezentovány základní ustanovení kolektivní smlouvy, které znamenají další krok k dosažení lepších podmínek pro zaměstnance v rezortu zemědělství. K nim patří především navýšení minimálních mzdových tarifů ve všech 12 tarifních stupních o 3 % a navýšení příspěvku zaměstnavatele na penzijní připojištění nebo životní pojištění diferencovaně tak, že u zaměstnanců pracujících u zaměstnavatele tři a více let činí tento příspěvek 450 Kč měsíčně (nárůst o 100 Kč oproti roku 2012).

Kromě toho všichni tři představitelé zodpověděli řadu otázek přítomných novinářů.

Na závěr byli novináři seznámeni s konáním 7. sjezdu Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR, který se bude konat v Praze ve dnech 22. a 23. února 2013 v hotelu Olšanka.

Kolektivní smlouva vyššího stupně na rok 2013

Nárůst minimálních mzdových tarifů pro rok 2013 ve srovnání s rokem 2012

 

leden
29

Národní program reforem 2013

V rámci přípravy kulatého stolu k přípravě Národního programu reforem 2013 byly zpracovány zajímavé materiály, a to prezentace České národní banky a Ministerstva financí.
V zájmu zvýšení informovanosti o vývoji a perspektivě českého hospodářství uvádíme tyto materiály na našich webových stránkách.
leden
25

Strategie pro růst českého zemědělství

Ministerstvo zemědělství předložilo po dlouhé době dokument Strategie pro růst – České zemědělství a potravinářství v rámci společné zemědělské politiky EU po roce 2013.
Je pravda, že ač si to všichni v Evropské unii přáli, není rozpočet na léta 2014 – 2020 schválen a od tohoto rozpočtu se bude odvíjet směrování zemědělské politiky v České republice.
Pokud jde o náš pohled z České republiky či z Těšnova, je třeba konstatovat, že tento dokument nemá důležité politické krytí, což je velice důležité, protože když měl stát peníze, vždy ubral zemědělcům. Tento dokument se také míjí s Evropskou strategií a vytváří určitou stagnaci zemědělských firem a neřeší ekonomickou podporu českých zemědělců z českého rozpočtu. Nechci, aby to vyznělo jako laciná kritika, tak ať si tento materiál každý přečte sám, udělá si svůj úsudek a vlastní názor. Jisté je, že je dobře diskutovat tuto Strategii pro růst, protože může českým zemědělcům pomoci na evropském trhu, v jednání s potravináři a rozvíjet podnikání.

Bohumír Dufek
předseda OSPZV-ASO ČR

Strategie pro růst – České zemědělství a potravinářství v rámci společné zemědělské politiky EU po roce 2013

leden
22

OSPZV-ASO ČR podporuje M. Zemana na prezidenta ČR

Předsednictvo Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy-Asociace svobodných odborů ČR podporuje volbu Miloše Zemana za prezidenta České republiky.
Současně s tím vyjadřuje Předsednictvo OSPZV-ASO ČR obavu, že případné zvolení Karla Schwarzenberga prezidentem republiky může vést k "inauguračním milostem" např. pro Martina Bartáka, Miroslava Kalouska, Vlastu Parkanovou..., případně ke zrušení zákona "Lex Schwarzenberg" z roku 1947 včetně vyplacení všech kompenzací za majetek hlubocké větve Schwarzenbergů ze státního rozpočtu ČR.

V Praze dne 22. 1. 2013

Bohumír Dufek
předseda OSPZV-ASO ČR

Prohlášení Předsednictva OSPZV-ASO ČR - podpora volby M. Zemana za prezidenta ČRleden
15

Úvodní slovo B. Dufka, předsedy ASO do roku 2013

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

chci být velkým optimistou a říci Vám, že situace se v roce 2013 zlepší. Předpokládám, že dojde ve druhé polovině roku k oživení zaměstnanosti a podnikatelského prostředí, současně tak klesne nezaměstnanost, zvýší se reálné příjmy domácností našich občanů. Současně s tím věřím, že budeme mít novou vládu, která bude daleko přijatelnější pro občany naší země. Pokud tomu tak nebude, mám vážnou obavu o růst podnikatelského prostředí a zvyšování počtu pracovních míst, protože současná vláda dokáže důsledně ničit, škrtat a likvidovat úplně všechno. Více v článku...

Úvodní slovo Bohumíra Dufka, předsedy ASO do roku 2013
prosinec
11

Stanovisko OSPZV-ASO ČR

Odborový svaz zěmědělství a výživy-Asociace svobodných odborů ČR odsuzuje liknavý a zbabělý přístup odborových svazů sdružených v Českomoravské konfederaci odborových svazů, které se nedokázaly ani vyjádřit za jakých podmínek by se měla uskutečnit generální stávka.
Celý tento přístup je výsledkem špatné práce předsedů a představitelů odborových svazů, která tak nahrává zmrzačené a samozvané vládní koalici politických stran.
Předsedové těchto svazů jsou dobře upíchnuti v různých představenstvech a dozorčích radách a mají na srdci jen svoje blaho.
Nadále jsme připraveni aktivně vystupovat ve prospěch prostých lidí, kteří se díky současné politice vlády dostávají do velice složitých finančních a životních problémů.

V Praze dne 11. 12. 2012

Bohumír Dufek
předseda OSPZV-ASO ČR

Stanovisko OSPZV-ASO ČR


listopad
23

Vláda schválila další verzi státního rozpočtu na rok 2013

Tak tu máme další verzi státního rozpočtu na rok 2013. Kolikátou již? A bude poslední? Tím si zatím nikdo není jist, protože i tato (třetí) verze státního rozpočtu je postavena na dosud neschválených zákonech a počítá s nejistými příjmy. Je tedy pravděpodobné, že do roku 2013 budeme vstupovat bez schváleného státního rozpočtu.

Nový návrh zákona o státním rozpočtu ČR na rok 2013
listopad
07

Demonstrace 17. listopadu 2012

Pod heslem "Demokracie vypadá jinak" organizují občanské iniciatiy dne 17. listopadu 2012 od 13.00 hod. na Václavském náměstí v Praze demonstraci občanů nespokojených s politikou současné vlády. Asociace samostatných odborů (ASO) podporuje tuto akci a doporučuje svým členům, aby každý individuálně svoji účastí ji podpořil.

Bohumír Dufek, předseda ASO

říjen
22

Odborář přirovnal ministra k opici...

Zdroj: ParlamentniListy.cz
19.10.2012
Odborář přirovnal ministra k opici a dodal: Těš se na 17. listopad, pravice

Blíží se datum 17. listopadu a kromě oslav, chystaných oficiálními představiteli, se na své akce připravují také odbory, které k tomuto dni svolávají demonstraci. O co jde odborům, řekl pro ParlamentníListy.cz šéf Asociace nezávislých odborů Bohumír Dufek.
„Právě 17. listopadu před 23 lety nastaly v naší zemi velké změny a odborům se prostě nelíbí postup současné koalice, která už vlastně dávno ani koalicí stran není,“ řekl pro ParlamentníListy.cz předák Asociace nezávislých odborů Bohumír Dufek. Zato prý čím dál intenzivněji zhoršuje současná vláda životní úroveň občanů České republiky. „A na nějaké zlepšení to rozhodně nevypadá,“ dodal.
« Novější1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Starší »
Kalendář chystaných událostí
.
7.9.2020 Jednání Předsednictva ASO
7.9.2020 Jednání Předsednictva ASO
.
4.9.2020 OSPZV-ASO ČR Praha
4.9.2020 OSPZV-ASO ČR Praha

Newsletter
Pro zasílání informací o novinkách na tomto webu můžete přihlásit svoji e-mailovou adresu k odebírání newsletterů. Odběr novinek zde můžete kdykoliv zrušit.
přidat e-mail odebrat e-mail

© 2020 Bohumír Dufek  |  Poslední aktualizace 05.09.2020  |  Vytvořil a provoz zajištuje DIGIgroup
rss  |  kontakt  |  mapa stránek  |  vyhledávání  |  nahoru