... 
únor
26

Jednání s ministrem zemědělství Ing. M. Jurečkou

V pondělí 3. března 2014 od 10.00 hod. proběhne jednání vedení Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy-Asociace svobodných odborů ČR (OSPZV-ASO ČR) s ministrem zemědělství Ing. Marianem Jurečkou.
Na programu jednání bude především evropská dotační politika a podpora zaměstnanosti v malých městech a vesnicích.
V době od 11.00 hod. do 11.30 hod. proběhne brífink, na který jsou novináři srdečně zváni.

Jednání i brífink se budou konat na adrese:
OSPZV-ASO ČR, Tyršova ul. 6, Praha 2 (zasedací místnost, 5.patro).
únor
07

Kam směřovat zemědělské dotace EU v ČR v roce 2015

Kolegyně a kolegové,
současná situace v zemědělství po jmenování ministra Mariana Jurečky si žádá velice rychlé rozhodnutí o přesunu finančních prostředků mezi I. a II. pilířem Společné zemědělské politiky pro rok 2015.
Náš odborový svaz se snaží velice pečlivě zanalyzovat současnou situaci v zemědělství od našeho vstupu do Evropské unie od 1. 5. 2004. Musíme konstatovat, že zemědělská výroba, hlavně v oblasti živočišné výroby, významně poklesla a naše zemědělství a venkov přišly o velké množství pracovních míst. My jsme velice nespokojeni s touto situací, kdy nám bylo neustále vyčítáno čerpání dotací, ale na druhé straně nikdo neřešil tu obrovskou míru korupce, klientelismu a politického diletantismu při řízení tohoto státu a kdy skupina politických dobrodruhů rozkrádala vesele tento stát.
Nechám na každém, ať sám zváží jak by měly vypadat zemědělské dotace v naší zemi. Pro lepší posouzení přikládám stanoviska Zemědělského svazu ČR a Českomoravského svazu zemědělských podnikatelů. My jako odboráři podporujeme přerozdělení zemědělských dotací Evropské unie tam, kde to podpoří zvýšení počtu pracovních míst.
Chci věřit, že se pan ministr rozhodne velice moudře a hlavně ve prospěch zemědělství a venkova.

Kam směřovat zemědělské dotace EU v českém zemědělství v roce 2015

Stanovisko Zemědělského svazu ČR
Stanovisko Českomoravského svazu zemědělských podnikatelů

V Praze dne 7.2.2014
Bohumír Dufek
předseda OSPZV-ASO ČR

listopad
05

Brífink ASO a ČSSD dne 4.11.2013 k povolební situaci

Předseda ASO Bohumír Dufek se dne 4.11.2013 setkal s předsedou ČSSD Bohuslavem Sobotkou. Hlavním tématem společného jednání bylo  řešení povolební situace v ČSSD.
Záznam z brífinku, který se uskutečnil po jednání naleznete zde.
listopad
04

Bohumír Dufek byl znovu zvolen předsedou ASO

Dne 21.10.2013 se konala Valná hromada Asociace samostatných odborů, která znovu zvolila předsedou pro další funkční období Bohumíra Dufka.
Vystoupení B. Dufka na Valné hromadě dne 21. října 2013
Prohlášení z Valné hromady dne 21. října 2013
říjen
10

Stanovisko OSPZV-ASO ČR ze dne 9.10.2013

Vedení odborového svazu žádá ministra zemědělství Ing. Miroslava Tomana, aby inicioval důslednou kontrolu v organizacích, které vyrábějí a distribuují, či následně prodávají kuřata a kuřecí výrobky a vejce.
Máme důvodné podezření, že je v České republice velice nehorázným způsobem spotřebitel klamán falešným označováním zboží. Do České republiky jsou dováženy výrobky, které jsou následně přebalovány a označovány jako české výrobky.
Vedení odborového svazu současně žádá Ing. Andreje Babiše, aby se jednoznačně a veřejně vyjádřil, jak bude pokračovat ustavení evropské rady zaměstnanců, a jak bude probíhat kolektivní vyjednávání ve firmách, které ovládá společnost Agrofert. Dosavadní blokování sociálního dialogu není v souladu s mediálním obrazem vlastníka těchto firem, tak jak je v současné době veřejnosti prezentován.

V Praze, 9. října 2013
Bohumír Dufek
předseda OSPZV-ASO ČR
srpen
06

Výzva poslancům ČSSD k podpoře Rusnokově vládě

Poslanci České strany sociálně demokratické!

V minulém období jsme byli svědky občany nechtěné, malými stranami odmítnuté, takzvané koalice pravicových stran. Bylo to jedno z nejhorších období České republiky, které vyústilo v ekonomickou krizi.
Jsem přesvědčen, že jste velice uvážlivě zhodnotili toto období a jednoznačně odhlasujete veřejnou podporu levicové vládě premiéra Jiřího Rusnoka.
Za žádných okolností nepřipusťte zpět vládu pravice a poslanců, kteří necítí vůči občanům České republiky žádnou odpovědnost.

V Praze dne 6.8.2013

Bohumír Dufek
předseda Asociace samostatných odborů
červen
17

Boss odborů: Lidi toho tady vydrželi hodně. Ale teď už...

Lidé již museli podle odborářského šéfa Bohumíra Dufka vydržet tolik excesů této vlády, že si zaslouží, aby už toho byl konec. A jak se prý zdá, snad je skutečně nablízku. Po sledování posledních událostí v české politice je o tom šéf ASO přesvědčený.

Boss odborů: Lidi toho tady vydrželi hodně. Ale teď už...

Zdroj: ParlamentniListy, 14.6.2013
květen
12

Vystoupení B. Dufka v Berlíně

Předseda OSPZV-ASO Bohumír Dufek se ve dnech 7. a  8. května 2013 zúčastnil v Berlíně konference "Rozvoj zelených pracovních míst v zemědělství" kterou organizoval EFFAT.

Vystoupení Bohumíra Dufka v Berlíně na konferenci EFFAT  "Rozvoj zelených pracovních míst v zemědělství"

 
květen
07

Vystoupení B. Dufka v Lisabonu

EFFAT (Evropská federace odborových svazů v zemědělství, potravinářství a turismu) ve dnech 25. a 26. dubna 2013 uspořádal v Lisabonu "Evropskou konferenci o účasti sociálních partnerů ve Společné zemědělské politice po roce 2013". Hlavní témata konference  byla "Plné zapojení sociálních partnerů od SZP po roce 2013 a aktivní přístup k rozvoji zaměstnanosti.
K aktuálním tématům na této konferenci vystoupil Bohumír Dufek, viceprezident EFFAT, předseda OSPZV-ASO ČR. 

Vystoupení Bohumíra Dufka na Evropské konferenci o účasti sociálních partnerů v SZP po roce 2013březen
26

Výzva OSPZV-ASO ČR k situaci na trhu s potravinami

Odborový svaz pracovníků zemědělství a výživy-Asociace svobodných odborů ČR je velice znepokojen situací na obchodním trhu s potravinami v České republice. Obchodní řetězce v nekonečné honbě za svým ziskem neváhají prodávat potraviny, které nesplňují kvalitativní normy a deklarované složení, a tím uvádějí české občany neustále v omyl a zcela cílevědomě je okrádají.

OSPZV-ASO ČR požaduje na ministru Bendlovi, aby sjednal nápravu, která bude chránit český trh a občany České republiky. Více v článku...
© 2021 Bohumír Dufek  |  Poslední aktualizace 13.09.2021  |  Vytvořil a provoz zajištuje DIGIgroup
rss  |  kontakt  |  mapa stránek  |  vyhledávání  |  nahoru