« Novější1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Starší »

květen
23

Jsme velice znepokojeni...

Jsme velice znepokojeni rozhodnutím Koalice v daňové oblasti. Kosmetická úprava omezení výdajových paušálů OSVČ do výše 2 000 000 korun nepřinese žádný daňový výnos do rozpočtu České republiky. Byli jsme přesvědčeni, že nová vláda ČR vzniklá po volbách, dál pokračuje v diskriminaci určité části občanů.
Nenecháme se manipulovat a žádáme, aby politické strany dostály svému programovému prohlášení. Sto dní hájení vlády dávno uplynulo. Jsme zklamaní neustálým ustupováním premiéra Sobotky a postojem Sociální demokracie.

V Praze dne 22. května 2014

Bohumír Dufek
předseda Asociace samostatných odborů
duben
14

Bohumír Dufek jednal s náměstkyní ministra financí

V pátek 18. dubna 2014 se uskutečnilo jednání předsedy Asociace samostatných odborů Bohumíra Dufka s náměstkyní ministra financí Mgr. Simonou Hornochovou o daních pro rok 2014.

Bohumír Dufek na ČT24 po jednání na Ministerstvu financí ČR dne18.4.2014

březen
27

Bohumír Dufek jednal s ministrem financí A. Babišem

Dnes, tj. 27. března 2014, proběhlo jednání mezi ministrem financí Ing. Andrejem Babišem a předsedou Asociace samostatných odborů Bohumírem Dufkem.

Na pořadu jednání byly dva stěžejní problémy současného období:
1. Předseda Asociace samostatných odborů informoval ministra financí o situaci ve zdanění OSVČ, které nebudou v žádném případě tlačeni snížením výdajových paušálů k daňové povinnosti a navrhl zdanění OSVČ minimální sazbou ve výši 1 000 Kč na osobu a měsíc tak, aby do státního rozpočtu nateklo minimálně 10 miliard Kč.
2. Předseda ASO informoval ministra financí o možných změnách v lékové politice ČR, které by vedly ke snížení cen léků pro občany ČR a snížení výdajů zdravotních pojišťoven
...více v článku.

Bohumír Dufek, předseda ASO
č.tel. 602 346 269

Odbory chtějí plošně zdanit minimálně tisícovkou měsíčně

Zdroj: Novinky.cz

Odbory navrhují minimální daň
Zdroj: ČT24, Zprávy 18.30, 27.3.2014

březen
24

Výroční zpráva o čin. inspekčních org. v zemědělství - 2012

Úmluvy Mezinárodní organizace práce, upravující problematiku inspekce práce v průmyslu, obchodě a v zemědělství, ukládají členským státům každoročně předkládat Mezinárodnímu úřadu práce všeobecnou výroční zprávu o jejich plnění. Proto byla v Radě vlády pro BOZP ustavena na tripartitní bázi redakční skupina, která Všeobecnou výroční zprávu za rok 2012 vypracovala, a to ve spolupráci a s využitím podkladů Státního úřadu inspekce práce, Ministerstva zdravotnictví a Českého báňského úřadu.
Po schválení v Radě vlády pro BOZP je Všeobecná výroční zpráva zaslána Generálnímu řediteli Mezinárodního úřadu práce. Celé znění všeobecné výroční zprávy naleznete zde:

Všeobecná výroční zpráva o činnosti inspekčních orgánů podle Úmluvy č. 81, o inspekci práce v průmyslu a obchodě a Úmluvy č. 129, o inspekci práce v zemědělství za rok 2012

Bohumír Dufek
předseda OSPZV-ASO ČR


Zdroj: Rada vlády ČR pro BOZP
březen
04

Vedení OSPZV-ASO ČR jednalo s ministrem zemědělství

Vedení Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy - Asociace svobodných odborů ČR v pondělí 3. března 2014 přivítalo ve svém sídle ministra zemědělství Ing. Mariana Jurečku.
V úvodu téměř dvouhodinového jednání ministr Jurečka představil současné základní úkoly ministerstva. Jde především o to, aby české zemědělství bylo nejen soběstačné v základní zemědělské produkci, ale aby se také postupně zvyšovala jeho konkurenceschopnost. Podporu musí mít zejména ty oblasti zemědělské výroby, které produkují vyšší přidanou hodnotu a mají perspektivu vytváření nových pracovních míst, jako je chov skotu, pěstování zeleniny a ovoce. Důraz kladl na investice, které by měly mít vliv na tolik potřebný růst pracovních míst. Nevyhnul se také problematice kvality potravin a zdůraznil, že je zapotřebí hledat řešení v propagaci domácích výrobků. Např. certifikát "Klasa" by měl opravdu znamenat, že jde o český výrobek nejvyšší kvality. V souvislosti s tím zaznělo od předsedy OSPZV-ASO ČR Bohumíra Dufka doporučení, aby byla zřízena "Komise pro kontrolu potravin".
Plnění těchto úkolů by mělo napomoci dosažení zrovnoprávnění postavení českých zemědělců a potravinářů v rámci Evropské unie, o které se snaží Česká republika bez výraznějších výsledků již řadu let.
V diskusi pak kromě jiného zazněly také stížnosti na neopodstatněnou redukci specializovaného zemědělského školství. Ministr souhlasil, že nad strukturou zemědělského školství je zapotřebí vážně se zamýšlet s cílem vytvoření opravdu perspektivního zemědělského školství.
Prospěšnost vzájemného vyslechnutí názorů a jejich prodiskutování byla potvrzena dohodou o dalším obdobném setkání v druhé polovině tohoto roku.

Na závěr tohoto prvního jednání ministra zemědělství se zástupci zaměstnanců v jeho rezortu proběhl brífink, jehož prostřednictvím média měla možnost seznámit s perspektivami vývoje zemědělství a potravinářství v ČR také širší veřejnost.
únor
28

Prezident ČR M. Zeman 26.2.2014 vystoupil v Evropském parlamentu

Prezident ČR Miloš Zeman poprvé ve své funkci vystoupil na jednání Evropského parlamentu ve Štrasburgu dne 26.2.2014 se zásadním projevem, ve kterém vyjádřil zejména představy o budoucí pozici ČR v rámci Evropského společenství. Vzhledem k významu tohoto projevu Vám ho předkládáme v plném znění.

Projev prezidenta republiky během návštěvy Evropského parlamentu ve Štrasburku


Zdroj: ParlamentniListy.cz
únor
26

Jednání s ministrem zemědělství Ing. M. Jurečkou

V pondělí 3. března 2014 od 10.00 hod. proběhne jednání vedení Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy-Asociace svobodných odborů ČR (OSPZV-ASO ČR) s ministrem zemědělství Ing. Marianem Jurečkou.
Na programu jednání bude především evropská dotační politika a podpora zaměstnanosti v malých městech a vesnicích.
V době od 11.00 hod. do 11.30 hod. proběhne brífink, na který jsou novináři srdečně zváni.

Jednání i brífink se budou konat na adrese:
OSPZV-ASO ČR, Tyršova ul. 6, Praha 2 (zasedací místnost, 5.patro).
únor
07

Kam směřovat zemědělské dotace EU v ČR v roce 2015

Kolegyně a kolegové,
současná situace v zemědělství po jmenování ministra Mariana Jurečky si žádá velice rychlé rozhodnutí o přesunu finančních prostředků mezi I. a II. pilířem Společné zemědělské politiky pro rok 2015.
Náš odborový svaz se snaží velice pečlivě zanalyzovat současnou situaci v zemědělství od našeho vstupu do Evropské unie od 1. 5. 2004. Musíme konstatovat, že zemědělská výroba, hlavně v oblasti živočišné výroby, významně poklesla a naše zemědělství a venkov přišly o velké množství pracovních míst. My jsme velice nespokojeni s touto situací, kdy nám bylo neustále vyčítáno čerpání dotací, ale na druhé straně nikdo neřešil tu obrovskou míru korupce, klientelismu a politického diletantismu při řízení tohoto státu a kdy skupina politických dobrodruhů rozkrádala vesele tento stát.
Nechám na každém, ať sám zváží jak by měly vypadat zemědělské dotace v naší zemi. Pro lepší posouzení přikládám stanoviska Zemědělského svazu ČR a Českomoravského svazu zemědělských podnikatelů. My jako odboráři podporujeme přerozdělení zemědělských dotací Evropské unie tam, kde to podpoří zvýšení počtu pracovních míst.
Chci věřit, že se pan ministr rozhodne velice moudře a hlavně ve prospěch zemědělství a venkova.

Kam směřovat zemědělské dotace EU v českém zemědělství v roce 2015

Stanovisko Zemědělského svazu ČR
Stanovisko Českomoravského svazu zemědělských podnikatelů

V Praze dne 7.2.2014
Bohumír Dufek
předseda OSPZV-ASO ČR

listopad
05

Brífink ASO a ČSSD dne 4.11.2013 k povolební situaci

Předseda ASO Bohumír Dufek se dne 4.11.2013 setkal s předsedou ČSSD Bohuslavem Sobotkou. Hlavním tématem společného jednání bylo  řešení povolební situace v ČSSD.
Záznam z brífinku, který se uskutečnil po jednání naleznete zde.
listopad
04

Bohumír Dufek byl znovu zvolen předsedou ASO

Dne 21.10.2013 se konala Valná hromada Asociace samostatných odborů, která znovu zvolila předsedou pro další funkční období Bohumíra Dufka.
Vystoupení B. Dufka na Valné hromadě dne 21. října 2013
Prohlášení z Valné hromady dne 21. října 2013
« Novější1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Starší »
Kalendář chystaných událostí
.
7.9.2020 Jednání Předsednictva ASO
7.9.2020 Jednání Předsednictva ASO
.
4.9.2020 OSPZV-ASO ČR Praha
4.9.2020 OSPZV-ASO ČR Praha

Newsletter
Pro zasílání informací o novinkách na tomto webu můžete přihlásit svoji e-mailovou adresu k odebírání newsletterů. Odběr novinek zde můžete kdykoliv zrušit.
přidat e-mail odebrat e-mail

© 2020 Bohumír Dufek  |  Poslední aktualizace 05.09.2020  |  Vytvořil a provoz zajištuje DIGIgroup
rss  |  kontakt  |  mapa stránek  |  vyhledávání  |  nahoru