« Novější1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Starší »

září
11

Navýšení mezd zaměstnanců v Penny Marketu s.r.o.

Předseda Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy-Asociace svobodných odborů ČR Bohumír Dufek dne 9.9.2016, podepsal Dodatek č. 1 a Dodatek č. 2 ke Kolektivní smlouvě na rok 2016, kterým se upravuje vnitřní mzdový předpis o odměňování zaměstnanců Penny Marketu s.r.o.
srpen
31

Ovocnáři postižení tuhými jarními mrazy dostanou kompenzaci

Vláda dnes schválila materiál o odškodném za několikadenní dubnové mrazy. Podle návrhu, který kabinetu předložil ministr Marian Jurečka, budou moci o kompenzace požádat pěstitelé, kteří kvůli mimořádně nepříznivému počasí ztratili více než 50 % obvyklých tržeb v posledních třech letech. Mrazy postihly nejvíce ovocnáře, poničily významnou část jejich úrody.
duben
28

Co přináší reforma ochrany osobních údajů?

Data hýbou světem, a to nejen tím ekonomickým, ale i politickým. Jednotný digitální trh je jednou z hlavních priorit současné Junckerovy komise a témata související s digitálním prostředím se proto velmi často objevují i na programu evropských zákonodárců. Jedna z těchto zásadních politických agend se nyní po téměř čtyřech letech uzavřela. V polovině dubna totiž schválil Evropský parlament nová pravidla pro ochranu osobních údajů, která zásadním způsobem mění povinnosti všech subjektů, která nějakým způsobem zpracovávají osobní data svých klientů.
leden
05

Kdo má nárok na starobní důchod v roce 2016

Občané, kteří v roce 2016 dosáhnou důchodového věku a získají potřebnou dobu pojištění alespoň 32 let, mohou podat žádost o starobní důchod.
leden
05

Pravděpodobné pojistné v roce 2016

Všichni živnostníci a zaměstnavatelé musí plnit svou zákonnou povinnost a odevzdávat příslušné zdravotní pojišťovně "přehled". Neodevzdání tohoto základního tiskopisu může být sankciováno pokutou a zdravotní pojištění je vypočteno v pravděpodobné výši, čímž se prodraží.
leden
04

Daňové dopady zvýšení minimální mzdy

Minimální měsíční mzda se od roku 2016 zvyšuje z 9 200 korun na 9 900 korun. Zaměstnanci pracující za minimální mzdu si finančně polepší a mzdové náklady jejich zaměstnavatelů stoupnou. Zvýšení minimální mzdy má dopad i na některé daňové platby a další odvody.
prosinec
16

Lidé s nejvyššími příjmy jsou v ČR zdanění méně než jinde

Lidé s nejvyššími příjmy jsou v Česku zdanění méně než v jiných vyspělých zemích, i než by proporcionálně odpovídalo jejich příjmu.
září
08

Poprvé zasedla společně česká a slovenská tripartita

V Bratislavě v pondělí 7. září 2015 historicky poprvé jednali na společném setkání zástupci české a slovenské tripartity. Obě strany diskutovaly o zkušenostech s vedením sociálního dialogu v Česku a na Slovensku, o výši minimální mzdy, zlepšování podmínek na trhu práce, boji proti daňovým únikům i regulaci agentur práce.
září
08

Jak zajistit vyvážený růst v různorodé Evropě?

Pod tímto názvem se uskutečnila v pátek 4. září 2015 v prostorách Černínského paláce mezinárodní konference, kterou připravily nadace Friedrich Ebert Stiftung a Masarykova demokratická akademie. Konference si kladla za cíl objasnit příčiny a důsledky vzrůstajících společenských nerovností a ekonomických nerovnováh v Evropě a nalézt shodu na nejlepších způsobech řešení tohoto problému a cestě k vyváženému a udržitelnému růstu, vysoké zaměstnanosti a silnější společenské soudržnosti.
srpen
28

Velká demonstrace výrobců mléka je svolaná do Bruselu na 7. září

Evropský mléčný svaz (EMB) vyzval evropské zemědělce, hlavně producenty mléka, aby 7. září 2015 přijeli do Bruselu protestovat proti současné politice EU v oblasti výroby mléka.
« Novější1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Starší »
Kalendář chystaných událostí
26. červen
Jednání - Bukurešť
Zemědělská komise EHSV
25. - 26.6.2019
27. červen
Jednání - Raspenava
Porada oblasti Liberec
28. červen
Jednání - Brusel
Zemědělská komise EHSV
Newsletter
Pro zasílání informací o novinkách na tomto webu můžete přihlásit svoji e-mailovou adresu k odebírání newsletterů. Odběr novinek zde můžete kdykoliv zrušit.
přidat e-mail odebrat e-mail

© 2019 Bohumír Dufek  |  Poslední aktualizace 24.06.2019  |  Vytvořil a provoz zajištuje DIGIgroup
rss  |  kontakt  |  mapa stránek  |  vyhledávání  |  nahoru