... 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Starší »

únor
20

Vláda schválila pandemický zákon

Vláda schválila návrh zákona o mimořádných opatřeních, který se jen nepatrně liší od verze z května. Podle zpravodajství České televize o tom informovali premiér Andrej Babiš (ANO) a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD). Projednání takzvaného pandemického zákona žádali hejtmani. Předtím si vláda schválila pravomoc vyhlašovat stav nebezpečí. Obě normy míří do sněmovny. Vláda ještě večer projedná i novelu státního rozpočtu na letošní rok. Ministerstvo financí počítá se schodkem 500 miliard korun a zahrnuje zrušení superhrubé mzdy a snížení daní zaměstnanců.
únor
20

Prohlášení ASO

Členové Asociace samostatných odborů jsou velice znepokojeni stavem, který se vyhrotil ve zdravotnictví díky neustále se zvyšujícímu se počtu nemocných nemocí COVID-19.

Jsme přesvědčeni, že je velice nebezpečné dále hazardovat  se zdravotním stavem obyvatelstva, a to zejména za této vyhrocené situace.

Asociace samostatných odborů odmítá, aby občané sloužili poslancům při jejich politických bojích o nouzový stav. Nikdo nemá právo rozhodovat o zdraví a životě občanů takovým způsobem, že jsou obětováni na vrub politického boje v Parlamentu ČR.

Jako odboráři vyhlašujeme, že jsme pro nouzový stav a naprosto jednoznačně akceptujeme vše co k němu patří.

Asociace samostatných odborů žádá vládu, aby do zdravotnictví uvolnila další finanční prostředky a pomohla tak zdravotníkům.

Bohumír Dufek
předseda
Asociace samostatných odborů

únor
14

Náš velký problém, který se nám nechce řešit

Tento týden byla zveřejněna hlavní hospodářská čísla za sektor služeb v minulém roce. Je to opravdu zajímavé čtení, kde se dá vyčíst hodně dat a především souvislostí.


únor
14

Vraťte nouzový stav, žádají odboráři

Asociace samostatných odborů (ASO) a Lékařský odborový klub - Svaz českých lékařů (LOK) žádají o vyhlášení nového nouzového stavu. Poukazují na situaci ve zdravotnictví. Uvedly to v prohlášení, které zaslaly ČTK. Za komplikace podle nich můžou opoziční strany. Nouzový stav trvá od 5. října a skončit by měl 14. února. Sněmovna ve čtvrtek nesouhlasila s jeho dalším prodloužením.

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-koronavirus/669384/vratte-nouzovy-stav-zadaji-odborari-a-varuji-pred-totalni-duchodovou-reformou.html?fbclid=IwAR0n6wGgaS4YcwCrRPH6U5m_-MGAtr8I9KNK_jKpaZ2zNRJFhFo3u9SMZT
0
únor
13

Prohlášení ASO a LOK-SČL

Jsme velice znepokojeni včerejší situací v Parlamentu ČR, neboť Parlament ČR, a hlavně opoziční strany, velmi výrazně zkomplikovali situaci ve zdravotnictví a v léčbě pacientů s nemoci Covid-19. Poukazujeme na složitou situaci, která v českém zdravotnictví nastala, jelikož veškerý zdravotnický personál je nesmírně přetížen, přičemž chybí očkovací vakcína a lůžka pro nemocné v nemocnicích. Proto také říkáme, že opoziční hazardování se zdravotním stavem našich obyvatel svědčí v podstatě o pohrdání občany naší země. Nechceme se domnívat, jak by to mohlo i zdánlivě vypadat, že opoziční strany zahájily již totální důchodovou reformu.
 
Žádáme proto o vyhlášení nového nouzového stavu. Preferujeme zdraví občanů před hrátkami s Ústavou ČR. Opoziční strany nepotrestaly premiéra, ale celý český národ. Mrzí nás, že je znevažována práce zdravotníků.
 
Bohumír Dufek                                          
předseda                                                   
Asociace samostatných odborů                    
 
MUDr. Martin Engel
předseda
Lékařský odborový klub-Svaz českých lékařů
únor
02

Informace z mimořádného jednání RHSD dne 1.2.2021

Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů se v pondělí 1. února 2021 sešli prostřednictvím videokonference na mimořádném jednání Rady hospodářské a sociální dohody ČR neboli tripartity.
únor
02

Předseda ASO Bohumír Dufek na ČT24 1.2.2021

Úvodní část pondělního pořadu Události, komentáře České televize věnovalo zpravodajství České televize průběhu jednání Rady hospodářské a sociální dohody ČR neboli tripartity, kdy na jejím programu, dne 1. února 2021, byla otázka výše mimořádného příspěvku zaměstnanci při nařízené karanténě.
leden
29

Pár slov o mém dnešním jednání s premiérem A. Babišem

Dnes, 29. ledna 2021,jsem byl v odpoledních hodinách přijat předsedou vlády ČR Andrejem Babišem. Cílem této naší schůzky, která se uskutečnila na Úřadu vlády ČR, bylo informovat premiéra o věcech, které jsou důležité pro Asociaci samostatných odborů. Především jsme projednali tyto, podle nás, velmi důležité záležitosti, jako je návrh na odměny lékařům a ostatním zdravotníkům za jejich nasazení v době pandemie koronaviru
leden
28

Předseda vlády ČR A. Babiš přijme předsedu ASO B. Dufka

Asociace samostatných odborů (ASO) sděluje, že zítra, to je 29. ledna 2021 v 9.00 hodin v budově Úřadu vlády ČR přijme předsedu ASO Bohumíra Dufka předseda vlády ČR Andrej Babiš.


leden
25

Za prodej potravin dvojí kvality budou udělovány vysoké pokuty

Za prodej potravin dvojí kvality, tedy zaměnitelných s výrobky v jiných státech EU, ale s jiným složením, bude hrozit pokuta až 50 milionů korun. V novele zákona o potravinách a tabákových výrobcích to schválila Poslanecká sněmovna.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Starší »
© 2021 Bohumír Dufek  |  Poslední aktualizace 18.10.2021  |  Vytvořil a provoz zajištuje DIGIgroup
rss  |  kontakt  |  mapa stránek  |  vyhledávání  |  nahoru