leden
25

EU začíná testovat nová pravidla pro „dvojí kvalitu“

V roce 2019 se „české“ téma tzv. dvojí kvality potravin a dalšího zboží dostalo na evropské úrovni do širšího povědomí. Co se vloni událo a jaký vývoj můžeme očekávat letos?
prosinec
04

Směrnice EP o přiměřených minimálních mzdách v EU

Uvádíme pro informaci širší veřejnosti materiál, který zpracovala Evropská komise, a který je připraven do široké diskuse jak ve všech strukturách Evropské unie, tak ve všech členských státech EU. Je to návrh "Směrnice Evropského parlamentu a Rady o přiměřených minimálních mzdách v Evropské unii".
Bohumír Dufek
září
01

Zrušení superhrubé mzdy se promítne do zvýšení příjmů našich občanů!

Vládní koalice, tj. hnutí ANO a ČSSD, se v pátek 28. srpna 2020 dohodla na tom, že zruší superhrubou mzdu. Na společné tiskové konferenci to oznámili premiér Andrej Babiš a vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček s tím, že zrušení superhruné mzdy logicky přinese změny ve stanovení a výpočtech daní z příjmu, kdy pro naprostou většinu zaměstnanců bude stanovena 15procentní daň z příjmů a pro osoby, jejichž měsíční příjem přesahuje částku 139.000 Kč, bude zavedena 23procentní daň z příjmu.

červen
21

Nesouhlas českých zemědělců s návrhem rozpočtu SZP!

Před necelým měsícem Evropská komise zveřejnila návrh budoucího rozpočtu Společné zemědělské politiky po roce 2020 a návrh nových pravidel této politiky. Zemědělský svaz (ZS) ČR vnímá tento návrh jako špatný, protože neodpovídá odlišným podmínkám v jednotlivých zemích a mohl by výrazně poškodit strukturu českého zemědělství i jeho konkurenceschopnost v rámci společného prostoru Evropské unie.
březen
12

Premiér jednal s předsedou ASO

Předseda vlády Andrej Babiš jednal v pátek 9. března 2018 ve Strakově akademii s předsedou Asociace samostatných odborů České republiky Bohumírem Dufkem. Hovořili především o důchodové reformě, elektronické neschopence a karenční době.
květen
18

Netěšte se, platy jako v Německu dřív než za 30 let u nás mít nebudeme. Spíš později…

ROZHOVOR Peněženky Čechů jsou stále chudé ve srovnání s peněženkami Evropanů na západ od našich hranic. Co je důvodem? Nízká produktivita práce? Děláme méně a hůř, proto máme méně peněz? A kdy se můžeme těšit na to, že budeme mít podobné výplaty a ceny jako lidé v jiných zemích Evropské unie? Všechny tyto otázky položily odbory.info předsedovi Asociace samostatných odborů Bohumíru Dufkovi. Nutno předeslat, že ne každá odpověď bude potěšující.
duben
04

Česká a slovenská tripartita se sešla na druhém jednání

Představitelé české a slovenské vlády, odborů a zaměstnavatelů se ve čtvrtek 30. března 2017 sešli na zámku Štiřín na druhém společném zasedání české a slovenské tripartity. V čele s premiérem Bohuslavem Sobotkou diskutovali o zkušenostech s vedením sociálního dialogu v Česku a na Slovensku.
květen
07

OPZ schválen, čerpání peněz tak může začít

Evropská komise ve středu 6. května 2015 schválila Operační program Zaměstnanost (OPZ). Došlo tak ke splnění poslední formální překážky pro zahájení čerpání peněz z Evropské unie v programovém období 2014–2020. Celková alokace programu, jehož řídicím orgánem je Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR, je zhruba 70 miliard korun.
květen
07

EK zveřejnila plány na vytvoření digitálního trhu

Evropská komise ve středu zveřejnila plány na vytvoření jednotného digitálního trhu. Jedním z 16 kroků je i prověření role velkých amerických firem jako Google či Facebook. EU bude zajímat mimo jiné nedostatečná transparentnost výsledků vyhledávání či cenové politiky internetových gigantů.
© 2021 Bohumír Dufek  |  Poslední aktualizace 18.10.2021  |  Vytvořil a provoz zajištuje DIGIgroup
rss  |  kontakt  |  mapa stránek  |  vyhledávání  |  nahoru